W pracy sapera nie ma miejsca na pomyłki. Często jeździmy do klientów i nie wiemy co znajdziemy na miejscu. Niewybuchy z czasów II Wojny Światowej są niezwykle niebezpieczne ze względu na możliwość niekontrolowanego wybuchu w każdej chwili. Z tych względów dbamy o wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli nam zminimalizować ryzyko.

Wykrywanie materiałów wybuchowych

skuteczny wykrywacz materiałów wybuchowychNajczęstszym miejscem naszych akcji są wszelakie budowy, gdzie przy wykopach ktoś zauważył materiał wybuchowy. W tej sytuacji klienci często wysyłają nam zdjęcia i opisują bombę abyśmy dobrze przygotowali się do akcji. Zdarzają się również wezwania prewencyjne, gdzie badamy teren potencjalnego wykopu. Przy tego typu wezwaniach niezbędny jest skuteczny wykrywacz materiałów wybuchowych, który rozpozna ładunek znajdujący się pod ziemią. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu wyposażonego w czytelny ekran LED oraz czytelny interfejs z możliwością kalibracji urządzenia. Sygnalizacja opiera się na silnym sygnale dźwiękowym oraz graficzne przedstawienie podejrzanego przedmiotu na wyświetlaczu. Wykrywacz pozwala na szybkie i skuteczne wyeliminowanie ładunku z badanego terenu. Oprócz tego jesteśmy w stałym kontakcie z centralą, do której wysyłamy analizy ładunku i dostajemy konkretne wskazówki odnośnie dalszego działania. Ze względu na wysokie zagrożenie życia musimy trzymać się ściśle określonych procedur, gdyż jeden błąd może doprowadzić do tragedii. W naszej pracy najważniejsza jest współpraca, chłodna głowa, a także rozsądek, z którym nigdy się nie rozstajemy.

Jeżeli myślicie o pracy sapera, bardzo proszę pamiętajcie o nowoczesnym i niezawodnym sprzęcie, który może nie raz uratować wam życie. W tej branży nie należy oszczędzać i kupować używanych przedmiotów od niesprawdzonych producentów, ponieważ za dużo mamy do stracenia.