W społeczeństwie coraz częściej pojawiają się różnorakie wady postawy. Jednymi z najczęstszych są wady kończyn dolnych, a konkretniej stóp i stawów skokowych. Są to dość częste schorzenia ze względu na to, że predysponują do nich zarówno przeciążenia jak i bardzo częste odciążenia. Warto zapobiegać tego typu wadom ortopedycznym.

Zastosowanie butów ortopedycznych

buty ortopedyczne memoAby zapobiegać wadom ortopedycznym w obrębie stóp i stawów skokowych, dobrze jest korzystać ze specjalistycznego obuwia ortopedycznego. Jest to bardzo skuteczna profilaktyka zapobiegająca powstawaniu schorzeń w obrębie kończyn dolnych. Buty ortopedyczne Memo charakteryzują się dużą skutecznością w zapobieganiu wadom postawy. Schorzenia w obrębie stóp i stawów skokowych, to najczęściej płaskostopie spowodowane rozluźnieniem strzemienia ścięgnistego pod stopą, koślawość lub szpotawość stóp spowodowana brakiem równowagi napięcia pomiędzy głowami mięśnia brzuchatego łydki, a także koślawość palucha czyli tak zwane halluksy. Halluksy powstają najczęściej przez używanie nieodpowiedniego i nieergonomicznego obuwia. Predysponuje to do powstawania koślawości, a dalej wyrośli kostnych na stawie śródstopno-paliczkowym palucha. Na wady stóp i stawów skokowych chorują zarówno osoby pracujące fizycznie, jak i osoby pracujące w postawie siedzącej, ponieważ do tych wad predysponują zarówno przeciążenia, jak i zbyt częste odciążenia. Wszystkim tym wadom postawy można zapobiec stosując odpowiednio dobrane obuwie ortopedyczne.

Wady postawy są coraz częstsze w społeczeństwie, zwłaszcza jeśli chodzi o schorzenia w obrębie stóp i stawów skokowych. Warto więc zapobiegać ich powstawaniu poprzez stosowanie odpowiednio dobranych butów ortopedycznych. Zapobiegają one powstawaniu takich schorzeń jak koślawość stopy, płaskostopie, szpotawość stopy czy koślawość palucha. Mają one więc szerokie spektrum pozytywnego działania na stawy stóp.