Coraz więcej osób przekonuje się do noszenia soczewek ze względu na wygodę, ale i nie tylko. Za ich pomocą możemy szybko zmienić kolor naszych oczu zarówno na inny, naturalny odcień, jak i ten zupełnie niespotykany. Soczewki kolorowe występują nie tylko w wersji dla osób z wadą wzroku, więc każdy z nas może poeksperymentować z wyglądem swoich oczu. 

Jak powiększyć wizualnie oko?

soczewki powiększające oczyWiele osób postanowiło przerzucić się na soczewki z wiadomych przyczyn. Są one znacznie tańsze od okularów, nie psują się, ani nie rysują, a ponadto ich noszenie wiąże się z ogromną wygodą ponieważ soczewek nie czuć na oczach, a także w przeciwieństwie do okularów nasze pole widzenia nie jest ograniczone oprawką. Soczewek nie zgubimy, ani nie zniszczymy podczas zabawy ze znajomymi. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób chętnie je wybiera. Wszyscy wiemy, że zarówno w optykach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych znajdziemy soczewki kolorowe za pomocą których możemy oczywiście zmienić kolor naszych oczów. Nowością na rynku są jednak soczewki powiększające oczy które znajdziemy najczęściej pod nazwą big eyes. Są to soczewki, które posiadają większą średnicę zabarwionej „tęczówki” dzięki czemu nasze oczy wydają się być wizualnie większe. Taki rodzaj soczewek zakupimy nie tylko w naturalnych barwach, ale także w kolorach bardziej odważnych, jak fiolet, czerwień, czy nawet czarne lub białe. 

Moda na soczewki big eyes miała swój początek w Japonii, a soczewki stały się takim hitem, że cieszą się obecnie wielkim uznaniem w każdym kraju. Niegdyś takie soczewki trzeba było zamawiać z zagranicznych stron, ale ich ogólnoświatowa popularność sprawiła, że dziś są bardzo łatwo dostępne w naszym kraju. Jeżeli zależy nam na jak najbardziej trafionym wyborze warto w tym celu oczywiście szukać ich w sklepach internetowych.