Są w życiu każdej kobiety sytuacje, gdy potrzebuje założyć sukienkę, która będzie elegancka, ale jednocześnie pozbawiona wizytowego przepychu. Taką sytuacją jest, np. wizyta u przyszłych teściów, by oznajmić im datę zbliżającego się ślubu. Jest to moment w dużym stopniu podniosły, ale jednocześnie w pewien sposób rodzinny. Co więc założyć?

Sukienka do zadań specjalnych

sukienka z broszką i kołnierzemKiedy spodnie i elegancka bluzka to zdecydowanie za mało, kobieta – bez względu na wiek czy też na wykonywany zawód – potrzebuje sukienki, która będzie w naszej garderobie uroczystą „deską ratunku”. Sukienka tego typu przyda się nam przy okazji świątecznych obiadów u rodziców lub imprez w nieco dojrzalszym gronie. Każda kobieta wie, że świat mody oferuje nam wiele krojów i kolorów sukienek, proponując kreację niemal na każdą okazję. Czasami trudno jednak znaleźć model, który będzie pasował nam na wiele wyjść, a jednocześnie nie stanie się z tego powodu w żaden sposób „oklepany”. Dobrym rozwiązaniem może okazać się sukienka z broszką i kołnierzem. Z reguły są to sukienki z rękawem 3/4, więc, bez względu na okazję, nie zgorszymy żadnej rodzinnej matrony swoimi nagimi ramionami. Ich kolorystyka jest uniwersalna i mocno stonowana, dzięki czemu nie grozi nam oskarżenie o krzykliwy ubiór. Dodatkową zaletą tego typu kreacji jest fakt, iż ze względu na obecność eleganckiej broszki, nie potrzebujemy już żadnego dodatkowego wisiorka czy też naszyjnika, by odpowiednio przyozdobić naszą sukienkę.

Sukienki z broszką są garderobą z rodzaju tych, które warto mieć w szafie przynajmniej w jednym egzemplarzu. Zawsze bowiem znajdzie się sytuacja, w której kreacja tego typu będzie pasowała nam niczym idealnie skrojona rękawiczka: zarazem powabna i niewinna w swej uroczej prostocie.