Dzięki rekuperacji można odzyskać sporą ilość ciepła, które normalnie wydostawałoby się przez system wentylacji mechanicznej na zewnątrz. Sprawdzony rekuperator zapobiega wywiewaniu ciepła, dzięki czemu można ograniczyć koszty i nie doprowadzić do nadmiernej utraty ciepła.

Rekuperatory – jakie są popularne?

popularne rekuperatoryTaki sposób na oszczędność na pewno się sprawdzi. Warto więc o tym pomyśleć. Obecnie popularne rekuperatory oferują najróżniejsze firmy. Można wybierać spośród tańszych i droższych modeli. Co, komu odpowiada. Bez rekuperacji niestety część ciepłego powietrza będzie wydostawało się na zewnątrz. Jest to na pewno strata, której nie warto ponosić, skoro można temu zapobiec. Rekuperatory mogą występować w różnych rodzajach. Do wyboru są na przykład te, które mają konstrukcję z czynnikiem pośrednim, którym jest na przykład freon. Są też rekuperatory, które przekazują ciepło przez przegrodę płytową. To wszystko brzmi tak skomplikowanie, ale aż tak trudne nie jest. Na pewno fachowiec doskonale doradzi nam, które rekuperatory warto wybrać do naszego domu. Nie trzeba się więc samemu zastanawiać, co będzie najlepsze. Wiadomo, że specjalista lepiej będzie to wiedział. Warto jednak wybrać rekuperator w rozsądnej, ale nie najniższej cenie. Zwykle najtańsze produkty są bowiem też najmniej solidne. Lepiej więc patrzeć po prostu na średnią półkę cenową. Rekuperatory stosowane są nie tylko w domach, ale także w wielu zakładach przemysłowych, w gastronomii i wielu innych miejscach. Ich działanie przydaje się w licznych pomieszczeniach, gdyż po prostu pozwala na oszczędność.

Lepiej jest zimą mieć dodatkowy dopływ ciepła, a latem skuteczną wentylację. Dobry system wentylacji z rekuperacją jest właśnie takim uniwersalnym systemem. Dobrze przemyśleć taką inwestycję, bo na pewno się zwróci.