Dom często skarbonka bez dna. Jesteśmy zdani jedynie na siebie jeśli chodzi o naprawy i konserwacje, a także utrzymanie budynku. Ogrzewanie w trakcie sezonów grzewczych to chyba najbardziej dotkliwy koszt jaki spada na barki właściciela. Jeśli sam budynek ma już swoje lata to ta kwestia staje się szczególnie uciążliwa. Stare okna i słaba izolacja powoduje, że potrzebne wydatki zauważalnie rosną.

Pomiar termowizyjny przed termomodernizacja domu

pomiary termowizyjneNajważniejszą kwestią każdego domu mieszkalnego jest izolacja termiczna. To bezpośrednio od jej jakości i wykorzystanych rozwiązań zależy wysokość kosztów utrzymania domu. Nieszczelne okna czy przestarzała technika ocieplenia wystarczą, aby rachunki skoczyły w górę. Wtedy warto zastanowić się nad termomodernizacją zabudowań. I własnie w tym momencie pojawia się pytanie: jak w praktyce znaleźć słabe punkty izolacji? Odpowiedzią są nowoczesne pomiary termowizyjne, które dzięki specjalnej technologii mierzącej promieniowanie cieplne z przedmiotów i ścian, mogą określić miejsca zbyt ciepłe. Czyli takie punkty, którymi w największym stopniu ucieka ciepło z wnętrza domu do atmosfery. Na podstawie tak zebranych danych jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować pełen proces optymalizacyjny i zamykający mieszkanie przed stratami. Wiemy gdzie i wiemy w jaki sposób możemy to wykonać. Wtedy wystarczy już tylko przeprowadzić potrzebne prace i cieszyć się znacznie niższymi rachunkami.

Termomodernizacja to nie tylko okazja do realnego obniżenia naszych kosztów utrzymania domu. To w skali kraju czy świata również znacznie mniejsza ilość zanieczyszczeń wynikająca ze spalanego węgla czy zużytego gazu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić większość wytworzonego ciepła. Wykorzystanie nowinek technologicznych jest więc nie tylko użyteczne dla nas, ale równie dla naszej okolicy.