Pokazy iluzjonistyczne są popularna atrakcją wykorzystywaną na imprezach okolicznościowych rożnego typu, takich jak wesela, urodziny, spotkania towarzyskie, oraz wieczory kawalerskie bądź panieńskie.

Iluzja – sposób na niesamowite show  

iluzjonista pokazyIluzjonista postrzegany jest jako osoba, która posiadła tajniki magii. Jednak oni sami nie lubią określenia magik. Magia istnieje w filmach, takich jak Harry Potter oraz praktykowana była przez znanego Davida Copperfielda. Pokazy iluzjonistyczne jak sama ich nazwa wskazuje tworzą zjawisko iluzji optycznej. Wzrok mimo tego jaką stanowi rolę w życiu człowieka potrafi być omylny. Iluzji można się nauczyć, pomogą w tym równego rodzaju filmy instruktażowe znalezione w sieci internetowej, jak również co może wydawać się nie typowe powstały szkoły iluzjonistyczne. Szkoła tego typu uczy sztuki iluzji, jak również poznać w niej możemy tajniki alchemii. Iluzjonista pokazy najczęściej przygotowuje wcześniej, a nawet przeprowadza próby generalne. Magik jednak musi posiadać dane cechy, którymi są: spryt, pewność siebie, umiejętności zwiadowcze oraz umiejętność kierowania ludźmi. Zostanie iluzjonista to sposób na bardzo dochodowy biznes. Iluzjoniści wynajmowani są na imprezy wspomniane na początku oraz mogą prowadzić samodzielne pokazy w dogodnych dla nich miejscach. Spotkać ich można w centrach handlowych, na często uczęszczanych ulicach oraz w miejscach popularnych wśród mieszkańców większych miast. Iluzjonista skradnie wszystkim dzieciom serca, jednak nie tylko dzieci nabiorą się na sztuczki przedstawione w pokazie. Dzieci są liczą grupą odbiorców, ponieważ są łatwowierne i można nimi manipulować, jednak wzrok bywa omylny także u dorosłych widzów.

Sztuka iluzji stosowana jest także w reklamach oraz filmach jako czynnik podprogowy, aby wpłynąć na widza, a informacja zapisała się w jego podświadomości. Tak działają właściciele dużych koncernów oraz firm. Po obejrzeniu reklamy, w której ukazany został przedmiot danej marki, przy najbliższym pobycie w sklepie pewnie go nieświadomie kupimy.