Hale przemysłowe oraz magazyny muszą być wykonane w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Poruszają się po nich bowiem nie tylko ludzie, ale i ciężkie urządzenia czy nawet pojazdy. W związku z tym, najczęściej projektuje się je jako otwartą przestrzeń, która dzielona jest dopiero przez inne, bardziej funkcjonalne systemy niż stałe przegrody budowlane.

Przegrody z tworzywa sztucznego

przegroda plandekowaPlandeka jest to bardzo wytrzymały materiał, wykonany z tworzyw sztucznych, gumy czy włókien wzmacniających. Producenci w swojej ofercie posiadają bardzo wytrzymałe systemy, które mogą pełnić funkcję różnego rodzaju osłon. Są niezwykle trwałe, często produkowane jako specjalnie wzmacniane płachty kilkuwarstwowe. Przegroda plandekowa ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze niezwykle łatwo jest ją utrzymać w czystości. Jest tak, ponieważ użyte do ich wytwarzania materiały cechują się niezwykłą gładkością, a co za tym idzie łatwo jest je umyć. Dlatego znajdują zastosowanie w zakładach przetwarzających żywność lub magazynach nadzorowanych przez sanepid. Drugim atutem tego rodzaju przegród jest to, że mogą one być przezroczyste. Ta cecha jest niezwykle istotna, jeżeli chcemy wydzielać niewielkie przestrzenie. Częściowe prześwity będą działać podobnie jak okna w budynku, zwiększając tym samym komfort użytkowników. Przegroda plandekowa może być zamontowana na stałe lub tymczasowo.

Przegrody wykonane z plandeki są wykonywane na zamówienie u producenta. Nie możemy kupić ich w sklepach, ponieważ rozmiary hal są bardzo zróżnicowane. Oprócz wytwarzania samego materiału, firma zajmuje się dopracowywaniem detali oraz montażem wykonanych kurtyn. Podwieszenie elementów jest wykonane bardzo profesjonalnie, dlatego nie musimy zatrzymywać procesu produkcyjnego.