Jak urządzić duży ogród? Jak zaprojektować ogród tak, aby pięknie wyglądał oraz był funkcjonalny? Przedstawię Wam dzisiaj ogród w stylu wiejski,, coś pięknego, swobodnego. Jeżeli jesteście ciekawi jak zaprojektować taki ogród to zapraszam to czytania dalej.

Projektowanie ogrodu w stylu wiejskim

zakładanie dużych ogrodów w mazowieckimPrzede wszystkim zakładanie dużych ogrodów w mazowieckim, to nie lada wyzwanie. Oprócz tego, że musimy zaprojektować taki ogród, który będzie po prostu piękny, to musi być praktyczny. Ogród, który będzie tylko ładnie wyglądał do niczego nam się nie przyda. A więc przede wszystki zastanówmy się po co mi ten ogród? Jaką funkcję chcę, aby spełniał? Kto będzie z niego korzystał. Warto pomyśleć o tym, aby nasze dzieci miały część ogrodu, w której będą mogły się pobawić, czyli na przykład w projekcie uwzględnij miejsce do gry w piłkę, jeżeli mężczyzna, głowa domu kocha grillowanie, o tym także trzeba pomyśleć, a jeżeli kobieta kocha świeże zioła również ogród należy przystosować pod jej marzenia. A więc w projekcie należy uwzględnić wiele spraw, również musimy pomyśleć jak połączyć to co już w ogrodzie się znajduje z tym, co dopiero planujemy, że powstanie. Kiedy to wszystko mamy już uzgodnione wybieramy styl. Dziś przedstawiam styl wiejski. Choć wydaję się, że wszystko w nim jest przypadkowe to nieprawda. Aranżując wiejski ogród należy zastanowić się nad gatunkami kwiatów oraz ich kolorami, możemy śmiało łączyć zioła, rośliny użytkowe z dekoracyjnymi.

Bardzo pięknie będzie wyglądać oczywiście mak, nagietek lekarski, chabry, piwonie, czy astry. Oczywiście wybór jest dużo większy, ja podałam jedynie inspirację, Wiejski ogród to także żywopłoty które odgradzają nas od reszty świata tworząc intymną przestrzeń do odpoczynku w naszym wymarzonym ogrodzie. Przede wszystkim pamiętajcie, że ogród ma spełniać Wasze marzenia!