Od dzieciństwa uwielbiałam otaczać się pięknymi zapachami. Mama mówiła mi, że mam to po babci. Jako nastolatka w pokoju miałam wiele świeczek zapachowych i różnego rodzaju kadzidełek. Jednak zapachy te wraz z wypaleniem znikały, co bardzo mnie irytowało.

Kadzielniczki do aromaterapii

kadzielniczka glinianaKażdy, kto lubi świece zapachowe wie jak często zdarza się wylać gorący wosk na różnego rodzaju meble czy tapicerkę i poduszki. Usuwanie wosku jest trudne i mozolne, a często po takich zabiegach pozostają również ślady. Wypalająca się świeca traci swój piękny wygląd, a zapach szybko się ulatnia. Poszukiwałam różnych innych produktów, które miałyby intensywny zapach i nie byłyby tak kłopotliwe jak świece. Przez jakiś czas używałam kominków zapachowych, ale niestety nie byłam z nich do końca zadowolona. Po intensywnym użytkowaniu kominek był bardzo zabrudzony i wymagał długiego szorowania. Dopiero całkiem niedawno odkryłam kadzielniczki. Wcześniej sypie kadzidła wrzucałam bezpośrednio do świec i nigdy nie byłam zadowolona z efektu, jaki osiągałam. Zakupiona kadzielniczka gliniana umożliwiała mi zapalenie każdego rodzaju kadziła. Od tego sypkiego po granulowane czy kadzidło ziołowe. Kadzielniczka oprócz tego, że była bardzo poręczna była również bardzo estetycznie wykonana i mogła być również ładną ozdobą w każdym pokoju. Łatwość i bezpieczeństwo obsługi były kolejnymi atutami kadzielniczki z gliny. Na kadzielnicy umieszczamy węgielek i rozpalamy go. Po rozpaleniu kładziemy na nim kadzidło i czekamy, aż po pomieszczeniu rozejdzie się piękny zapach.

Kadzielnice wykonane z gliny są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu od kadzielnic wykonanych z metalu. Kadzielniczki metalowe szybko się nagrzewają, przez co przenoszenie ich bywa kłopotliwe. Gliniane kadzielniczki z łatwością przeniesiemy mimo tego, że pali się w nich węgielek.