Chcesz spróbować swoich sił na desce snowboardowej? Jeśli do tej pory nie miałeś okazji uprawiać tej dyscypliny, to nic straconego. Zawsze można spróbować. Trzeba jednak dobrze się przygotować, czyli między innymi prawidłowo dobrać sprzęt.

Nie zapomnij o odpowiednich wiązaniach na deskę

wiązania snowboardoweOczywiście najważniejsza jest deska. W przypadku początkujących warto zapytać fachowców o to, w jaki sprzęt się zaopatrzyć. Jest kilka podstawowych rodzajów desek. Wybór konkretnej zależy od wzrostu, wagi, rozmiaru buta. W zależności od doświadczenia i umiejętności można zdecydować się na deskę twardą bądź miękką. Kolejna ważna kwestia to buty oraz wiązania snowboardowe. Te ostatnie są istotne, bo służą do łączenia butów z deską, dzięki czemu gwarantują stabilność i komfort. Warto pamiętać, że użytkownicy miękkich desek powinni zaopatrzyć się w miękkie wiązania, a twardych desek – w twarde wiązania. Ruszając na stok, koniecznie trzeba też odpowiednio się ubrać. Kurtka i spodnie powinny posiadać kilka podstawowych cech. Najważniejsze to nieprzemakalność i dobra wentylacja. Pierwsza potrzebna jest w sytuacjach, gdy na przykład upadniemy na mokry śnieg, czego przecież nie da się uniknąć. Odprowadzanie potu z kolei jest istotne zarówno dla zdrowia, jak i komfortu. Oczywiście wygodną opcją są kurtki czy spodnie z kieszeniami na gadżety czy ze ściągaczami, by wiatr lub śnieg nie dostawały się pod ubranie. Ze względów bezpieczeństwa kluczowe jest również posiadanie kasku. O nim także koniecznie pomyślcie przed wyjazdem na snowboard. I jeszcze gogle. W tym przypadku ma to wpływ na komfort podczas szaleństw na stoku.

Odpowiedni sprzęt i ubranie są gwarantem udanego pobytu na stoku. Jeśli chcecie spróbować swoich sił na desce snowboardowej albo gdy już po raz kolejny wyjeżdżacie w góry, koniecznie musicie pamiętać o dobrym przygotowaniu. Tylko wówczas będziecie mieć spokojną głowę.