Mycie okien nie jest rzeczą prostą. Każdy z nas prędzej czy później będzie musiał to zrobić, dlatego tez warto wiedzieć, w jaki sposób powinno się tę czynność wykonywać. Często jest tak, że myjąc okna ludzie lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Okna i bezpieczeństwo sprzątania

oknaOstatnio w moim rodzinnym Wodzisławiu skończyło się to małym wypadkiem – osoba myjąca okna po prostu przez nie wypadła. Na szczęście mieszkała na parterze, dlatego też nic jej się nie stało. Myjąc okna warto jest pamiętać o tym, by robić to ostrożnie. Nowoczesne okna PCV są bezpieczne, ale nie będą myśleć za osobę która będzie je myła. Dlatego też zawsze gdy bierzemy się za wytrzymałe okna z Rybnika powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach – po pierwsze, nigdy nie robimy tego gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy nam się nie chce. By myć okna, zwłaszcza na wyższych piętrach, należy być maksymalnie skupionym i wypoczętym, by nie zapomnieć o jakiejś ważnej kwestii, która może skończyć się dla nas tragicznie. Rutyna również potrafi być niebezpieczna przy myciu okien – nieraz ktoś myśli, że skoro mył okna już sto razy, to nie musi przykładać do tego uwagi. Często zdarza się, że to właśnie osoby, które w myciu okien mają niemałe doświadczenie ulegają rutynie, myślą, że skoro zmęczone myły okna wielokrotnie to będą mogły robić to zawsze, i nigdy nie skończy się to tragicznie. Rzeczywistość niestety bywa inna. Myjąc okna należy wyjątkowo uważać. Warto zamknąć psa lub kota w innym pomieszczeniu by nas nie przestraszył lub niechcący nie wypchnął, gdy na przykład będzie próbował dostać się do ciasnego miejsca tuż przy nas.

Należy przewidzieć każdą ewentualność, bo dopiero wówczas można mieć pewność, że mycie okien jest przeprowadzane w sposób bezpieczny. Nawet wówczas mimo wszystko warto pamiętać o tym, by zachowywać przy tym szczególną ostrożność.