Często zdarza się tak, że nawet najmłodsi mają problemy ze wzrokiem. To specyficzna grupa, która powinna korygować swoją wadę wzroku przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów. Są nimi okulary korekcyjne, jednak różnią się one od wersji dla dorosłych.

Bezpieczne oprawy okularowe

oprawy okularowe Najważniejsza różnica to materiał, z jakiego są wykonane oprawki dla dzieci: nie mają metalowych zakończeń, są elastyczne. Niektóre mają specjalną gumkę zabezpieczającą przed zrzuceniem okularów przez dziecko. Soczewki kontaktowe niestety nie są polecane dla dzieci, dlatego poleca się im specjalne oprawy okularowe. W większych miastach takich jak Kraków, ale nie tylko, znajdziemy specjalny gabinet okulistyczny, w którym uzyskamy poradę co do wyboru szkieł i przeprowadzimy darmowe badanie wzroku. Okulary dla małych krótkowidzów cechują się wyjątkową odpornością na uderzenia, są dostępne specjalne oprawki dla dzieci uprawiających sport (dodatkowo wzmocnione), z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa użytych do produkcji materiałów. Gumka jest elastyczna i ułatwia wygodne dopasowanie. Dzięki temu okulary są bezpieczne i komfortowe. Nie jest problemem wybór oprawki dla dziewczynek, jak i dla chłopców: producenci prześcigają się w przygotowaniu specjalnej oferty kolorystycznej. Okulary przeciwsłoneczne podobnie, występują w wielu wzorach inspirowanych np. postaciami z bajek. Kupując okulary futerał dostajemy w zestawie – może mieć fantazyjny kształt np. buta.

 

W przypadku, kiedy u dzieci zaburzone jest widzenie obuoczne, praktykuje się leczenie zeza z zastosowaniem specjalnych okularów czy przepasek. Skutkuje to poprawą widzenia oka, w którym był problem z polem widzenia. Im wcześniej zaczyna się korekcję wady wzroku u dzieci, tym lepsze są efekty, bo gałka oczna jest elastyczna.

Szukasz idealnych oprawek dla Twojego dziecka? Polecam stronę http://optyka-koczorowski.pl