Kiedy projekt ogrodu jest już prawie ukończony i można zaakceptować gotowy obiekt, czasami przyszli właściciele mają poczucie niekompletności zaproponowanej kompozycji. Wydaje się, że jest tam wszystko: trawnik, piękna altana, luksusowa fontanna, ale wciąż czegoś brakuje. Ogrodowe figurki kotów, psów, ptaków, różnych krasnali lub innych postaci z bajek pomagają wypełnić tę pustkę.

Co symbolizują figurki zwierząt?

metalowe figurki zwierzątMetalowe figurki w ogrodzie sprawiają, że każdy ogród jest ciekawszy, bardziej przytulny i napełniony pozytywną energią. Takie elementy wystroju gwarantują uśmiech, dzieci bardzo je lubią, a goście podziwiając je przeżywają przypływ pozytywnych emocji. Współcześnie metalowe figurki zwierząt do ogrodu są łatwymi elementami dekoracji. Znalezienie odpowiedniego miejsca na opisywany element wystroju nie jest trudne. Jeśli chodzi o zwierzęta, często stosuje się filozofię feng shui. Uważa się, że każde zwierzę symbolizuje określony obszar życia człowieka. Właściwe umieszczenie może wzmocnić potencjał energetyczny związku rodzinnego, przyciągnąć do domu bogactwo materialne, poprawić karierę lub uczynić życie osobiste bardziej interesującym. Chcąc przyciągnąć szczęście do domu i założyć życie rodzinne, można ustawić kilka bocianów z otwartymi skrzydłami przed wejściem do domu tuż przy ogrodowej ścieżce. Symbolizują radość, i właśnie dlatego powinny znajdować się tuż przy drzwiach wejściowych. Postacie psów symbolizują lojalność i oddanie, ich głównym zadaniem jest ochrona domu, spokoju właścicieli. Jeśli umieścisz w ogrodzie parę uroczych kudłatych, przyciągną one energię wewnętrznego spokoju. Jeśli chcesz awansować po szczeblach kariery, osiągnąć czyjeś uznanie i wielki sukces, można kupić figurki konia. To symbol wielkich możliwości. 

Wszystkie figurki ogrodowe wykonane są z trwałego i odpornego na wilgoć materiału, dzięki temu nie trzeba chować rzeźby przed deszczem, śniegiem i mrozem. Figurki ogrodowe uważane są za jedne z najlepszych dekoracji ogrodowych. W końcu można dzięki nim tworzyć różnorodne kompozycje krajobrazowe przesuwając figurki zwierząt.