Zdecydowana większość z nas posiada ubezpieczenie chroniące nas od następstw nieszczęśliwych wypadków. Kiedy jesteśmy dziećmi, tego typu ubezpieczenie realizowane jest przez szkołę, w pracy zaś pracownicy objęci są ubezpieczeniem grupowym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jednak z tego, co zazwyczaj obejmują swoim zakresem ubezpieczenia i za co należy się nam odszkodowanie.
Złamana noga i wartość ubezpieczenia
Niezwykle rzadko przytrafiają się nam poważne wypadki, nawet jeśli wykonujemy pracę, która charakteryzuje się dużym zagrożeniem w tym zakresie. Najczęstszymi następstwami wypadków, którym ulegamy są różnego rodzaju złamania. W tym również, chyba najpopularniejsze, złamania kończyn, a w szczególności nóg. W takiej sytuacji warto pamiętać, że ubezpieczyciel powinien nam wypłacić należne odszkodowanie za złamaną nogę, jeśli tylko zgłosimy i udokumentujemy w odpowiedni sposób całe zajście. Na pewno potrzebny będzie nam wypis ze szpitala, w którym stwierdzony zostanie uraz, a nasza noga zostanie we właściwy sposób zabezpieczona. Z tym dokumentem zgłaszamy się do ubezpieczyciela, który stwierdza procentowy uszczerbek na zdrowiu, zgodnie z opinią lekarza, który badał nas w szpitalu. Odszkodowanie, jakie dostaniemy będzie zależne od dwóch czynników. Po pierwsze, ważne będzie to, jaki procent uszczerbku na zdrowiu ponieśliśmy. Po drugie, istotna jest całkowita kwota, na którą zostaliśmy ubezpieczeni, ponieważ to z niej wyliczana będzie wartość procentowa.
Obecnie większość ubezpieczycieli dba o to, by proces określenia i wypłaty odszkodowania był szybki i łatwy. Tego typu zależności budują dobre opinie ubezpieczyciela, co przekłada się na zainteresowanie jego usługami wśród klientów. Jest to ważne ze względu na konkurencję działającą na rynku ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków.