Lustra są elementem jednocześnie dekoracyjnym i użytecznym, który swoje zastosowanie znajduje w różnych przestrzeniach. Akcesoria tego typu mogą cechować się naprawdę zróżnicowanym wyglądem, w związku z czym najczęściej wybieramy je z uwagi nie tylko na ich wielkość, ale także na wygląd i na to, w jaki sposób dopasowane są do wystroju naszego wnętrza.

Mocowanie lustra na pasku

lustro na paskuBardzo często elementem dekoracyjnym lustra okazuje się sposób mocowania tego lustra na ścianie. Jednym z przykładów tego typu luster jest lustro na pasku. Jest to lustro, najczęściej niewielkich rozmiarów o okrągłym kształcie, które na ścianie powieszone zostaje dzięki funkcjonalnemu paskowi. Pasek spełnia tutaj nie tylko wartość użyteczną, ale również estetyczną. Może on cechować się różną szerokością, a także różnymi wariantami kolorystycznymi. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia aranżacji wnętrza, która będzie cechowała się najbardziej atrakcyjnym wyglądem. Paski, które wykorzystywane są w przypadku tych luster mogą wyglądać na zupełnie nowe produkty lub mogą być przedmiotami, które zostały wystylizowane przez producentów w taki sposób, by wyglądały na stare. W takim przypadku powinniśmy wiedzieć, że jest to tylko postarzenie skóry, z której pasek został wykonany i jest on w pełni funkcjonalny, cechuje się też odpowiednio dużą wytrzymałością, więc bez problemu utrzyma w sposób bezpieczny lustro na swoim miejscu.

Lustra, które wykorzystywane są do wykonania luster na paskach, najczęściej cechują się dość prostą i skromną konstrukcją. Dzięki temu uwaga postronnych obserwatorów kieruje się przede wszystkim na ozdobny pasek. Fakt, iż lustra wyposażane są w skromną, białą ramę, najczęściej związany jest też z tym, że mamy możliwość dopasowania ich do różnych przestrzeni.