Większość dzieci nie posiada samochodów zasilanych elektrycznie, gdyż są one dość drogie w porównaniu z innymi zabawkami i też zajmują sporo miejsca. Jednak najczęściej decydują się nie na nie rodzice małych dzieci, dla których taki pojazd dostarcza niesamowicie dużo wrażeń.

Wybór najlepszego autka na akumulator

autko na akumulator dla rocznego dzieckaDzieci najczęściej w wieku około sześciu miesięcy potrafią już samodzielnie siadać, a nieco później zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. To przełomowy moment w ich rozwoju, gdyż jak tylko zaczną chodzić, to już nic ich nie zatrzyma przez poznawaniem otaczającego świata. Autko na akumulator dla rocznego dziecka jest świetną zabawką, dzięki której można iść z maluchem na krótki spacer bez towarzystwa wózka. Wewnątrz pojazdu znajduje się wygodny fotel z pasami bezpieczeństwa, więc dzieci przemieszczają się nim w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo tego typu zapięcie chroni je przed ewentualnymi urazami podczas zderzenia lub nawet wypadnięciem z pojazdu. Autka są znacznie mniejsze od modeli dla starszych dzieci i są najczęściej bardziej zabudowane. Dostępne samochody dla rocznych dzieci są w wersji cabrio i mają niskie zawieszenie, więc nadają się do jazdy po równej nawierzchni. Wbudowany silnik jest zasilanym mocnym akumulatorem, który pozwala na wiele godzin użytkowania. Roczne dzieci nie będą potrafiły jeszcze samodzielnie kierować samochodzikiem, dlatego też został on wyposażony w specjalny zdalnie sterowny pilot, dzięki któremu rodzic przejmuje rolę kierowcy.

Tego typu samochody na akumulator dostaniemy w większości stacjonarnych sklepów z zabawkami, ale najtaniej je znajdziemy w internecie. Także w sieci dostępnych jest najwięcej modeli, więc każdy rodzic znajdzie autko dla swojego malucha w odpowiednim kolorze.