Na pierwszych imprezach, na które byliśmy zapraszani przez zaprzyjaźnione ekipy, pokazywaliśmy się zwykle z dość rozsądnymi ilościami sprzętu. Były to w końcu dość kameralne eventy, bardziej skierowane do odtwórców niż do samej publiczności. Z czasem jednak rozszerzyliśmy arsenał wyposażenia, które mogliśmy pokazywać podczas demonstracji.

Pojemne przyczepy do samochodów

przyczepy samochodoweSprzęt do kuźni, wyposażenie obozowe czy nawet elementy uzbrojenia zaczynały zajmować nam coraz więcej miejsca, i w końcu doszliśmy do momentu, w którym załadowanie samochodu było niemożliwe. Co prawda przez jakiś czas obchodziliśmy ten problem nie zabierając całego sprzętu, aczkolwiek na większych wyjazdach problem miejsca był zawsze obecny. Zastanawialiśmy się więc przez jakiś czas nad zakupem większego samochodu, ale był to wydatek o wiele za duży jak na nasz budżet. Bardzo dobrą alternatywą okazały się jednak długie przyczepy samochodowe. Mniejsze modele, nie wymagające osobnej kategorii prawa jazdy, były mimo wszystko niesamowicie pojemne, i mogły pomieścić nawet do czterystu kilogramów ładunku. Wiele takich przyczep posiadało plandeki, dzięki którym jeszcze bardziej można było powiększyć przestrzeń transportową. Co ważniejsze, przyczepy te były niemal uniwersalne i bez problemu można było je podpiąć do wszystkich samochodów, posiadający hak transportowy czy mocowanie do przyczepy.

Mniejsze modele były dostępne w niemal każdym większym markecie budowlanym, a ich cena nie była wygórowana, więc nabycie nawet kilku nie było znacznym obciążeniem budżetu na wyposażenie. Jednocześnie, nawet jedna taka przyczepa ułatwiała transport dużej ilości wyposażenia, a zastosowanie kilku w zupełności wystarczyło by pomieścić cały sprzęt pokazowy, jaki mogliśmy zabrać na wyjazd.