Owoce kakaowca wykorzystywane są z równie dużym powodzeniem w przemyśle kosmetycznym, co i spożywczym. Kremy o właściwościach nawilżających i koloryzujących są często tworzone na bazie wyciągów z kakaowca. Miły zapach kremu i delikatna konsystencja sprawiają, że to jeden z ulubionych kosmetyków do twarzy. Poprawia koloryt i rozświetla cerę.

Dobry kosmetyk rozświetlający cerę

krem z masłem kakaowymKakaowiec znany jest od wieków ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jedzenie czekolady i picie kakao dobrze wpływa na organizm. Ładnie pachnący krem z masłem kakaowym poprawia koloryt skóry twarzy. Poleca się stosowanie go na dzień. Dzięki temu skóra będzie wyglądała na wypoczętą i lekko muśniętą promieniami słońca. Znane są zalety kakaowca, który dodatkowo chroni delikatną skórę twarzy przed niebezpiecznym i rakotwórczym promieniowaniem UVA i UVB. Zawarte w kakaowcu naturalne filtry przeciwsłoneczne to wyjątkowe dobrodziejstwo natury. Systematyczne korzystanie z kremu do twarzy stworzonego na bazie kakaowca pomaga przywrócić skórze blask. Krem działa też kojąco na zmysły. Wszystko to dzieje się za sprawą relaksującego zapachu kakaowca, który jest lekko słodki i niezwykle charakterystyczny. linie kosmetyków z kakaowca tworzone są z myślą o pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Także kremy do opalania bazują na wyciągach z kakaowca. Ceny kremów są również przystępne, co sprawia, ze panie po niego często sięgają.

Kakaowiec wykorzystywany jest od lat w przemyśle kosmetycznym. Jednym z hitów sprzedażowych jest krem z masłem kakaowym. Działa relaksująco na cerę i poprawia koloryt twarzy. Można go używać na dzień i niemalże o każdej porze roku. Chroni dobrze przed promieniowaniem słonecznym, tworząc odpowiednią barierę dla skóry. Przeciwdziała wysuszaniu cery.