Budowa domu szła zgodnie z harmonogramem. Za dwa tygodnie firma projektująca  i pielęgnująca ogrody miała rozpocząć u nas prace. Praca była dostosowana do harmonogramu prac budowlanych. W pierwszej kolejności wywieziono cześć ziemi, a właściwie pisaku, bo nasza działka posadowiona była na terenie piaszczystym. 

Nawadnianie nowego terenu

nawadnianie ogrodów na terenie ŁodziNastępnie nawieziona została ziemia. Po rozplantowaniu ziemi firma zajęła się nawadnianiem ogrodu. Gdy szukałam firmy, która zaprojektuje nam ogród nie pomyślałam, by firma również wykonywała nawadnianie ogrodów na terenie Łodzi. Na szczęście nasz wykonawca ogrodu współpracował na stałe w dziedzinie nawadniania ogrodów w Łodzi i okolic z inną firmą, która specjalizował się w tym zakresie prac. W pierwszej kolejności zaproponowano nam wykonanie studni głębinowej do podlewania ogrodu. Koszt odwiertu studni głębinowej i zakupu hydroforu zamortyzuje się w ciągu roku. Gdybyśmy chcieli podlewać nasz ogród z wody miejskiej wydawalibyśmy znaczne sumy   naszego budżetu domowego. Po zrobieniu odwiertu studni głębinowej został rozłożony system podlewania grodów, który był sterowany elektronicznie. Sama  będę mogła ustawić kiedy, z jaka częstotliwością będzie podlewany ogród. Systemy podlewania ogrodów, to jedna z tych rzeczy która mnie bardzo cieszy. Czas, który bym poświęcała na podlewanie ogrodu wężem ogrodowym będę mogła przeznaczyć na pielęgnację ogrodu i odpoczynek w ogrodzie. Po skończeniu praca związanych z nawadnianiem rozpoczęły się nasadzenie kwiatów, drzew i krzewów.

Nasz ogród zaczął nabierać kształtu. Byłam bardzo zadowolona  z wygładu ogrodu. Przez dwa lata firma, która projektowała nam ogród zajęła się również pielęgnacją. W tym czasie uczyłam się,  podglądałam by nasz ogród  wyglądał pięknie i cieszył nasze oczy.