namioty cateringowe

Z pewnością większości z nas słowo ,,namiot” będzie kojarzyć z indiańską wioską lub polem namiotowym. Jednakże ich wykorzystywanie z roku na rok się zmienia, stają się coraz częściej spotykane.

Wynajmowanie namiotów cateringowych

namioty cateringoweWyobraźmy sobie na przykład festiwal, koncert albo jarmark na których namioty bankietowe czy sklepowe nie są wykorzystywane. Gdzie wtedy schronili by się uczestnicy albo osoby obsługujące imprezę, gdyby zaczęło padać? Głównie z przyczyn niemożliwości przewidzenia pogody kwitnie wynajem namiotów weselnych – zwykle wiosną i latem pogoda jest piękna, ale co jeśli akurat w tym dniu będzie padać? Chętnie wynajmowane są także namioty cateringowe na wynajem, bez których wydawanie posiłków podczas imprez plenerowych byłby znacznie utrudnione. Ale namioty pomogą także w tych mniej oficjalnych sytuacjach, takich jak stworzenie tymczasowego magazynu czy sklepu. Wtedy jednak nie mamy do czynienia z namiotem, lecz z halą namiotową, którą wyróżnia solidniejsza budowa, dzięki której hala może stać nawet kilka miesięcy,a nie dni. W ostatnich latach wynajem hal namiotowych jest coraz powszechniejszy. Wykorzystują je duże firmy, a czasem mniejsi przedsiębiorcy. W Szczecinie możemy zobaczyć ogromną halę namiotową, która tymczasowo zastępuje operę, odbywają w niej spektakle, koncerty i wiele innych występów. W środku jest mała kawiarnia, toalety, trybuny, scena oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników. Większość z gości nawet nie myśli o tym, że znajduje się w namiocie. Dlatego widzimy iż wynajem namiotów jest dosyć powszechny, a wykorzystują je nie tylko przysłowiowi Indianie.

Do grupy użytkowej zaliczyć możemy zarówno dzieci jak i dorosłych, osoby prywatne i przedsiębiorców. Cele ich wykorzystywania są niemalże tak samo różnorodne jak użytkownicy namiotów.