Zastanawiasz się jakie są rodzaje nasion marihuany? Co zrobić, żeby ich kiełkowanie przebiegło zgodnie z planem, plony były z nich obfite a roślina posiadała jak najwięcej właściwości leczniczych? Głównym podziałem nasion marihuany jest grupa indoor i outdoor. Należy jednak pamiętać, że uprawa nasion marihuana jest w Polsce i w większości państwa na świecie jest nielegalna.

Który rodzaj nasion marihuany wybrać?

nasiona marihuany typu indoorNa wstępie, warto przypomnieć, że początkowo wszystkie nasiona marihuany były nasionami outdoor. Wiele odmian musiało ewoluować, żeby przystosować się do czasami drastycznych warunków klimatycznych. Podobnie jest również teraz. Różne odmiany mają inne zapotrzebowanie wodne, promieni słonecznych jak i również temperatury. Jeżeli chodzi o rodzaj nasion outdoor, musimy wybrać odpowiedni rodzaj, który rośnie w naszych warunkach klimatycznych. Jeśli weźmiemy nasiona rośliny, które kiełkują tylko w niskich temperaturach, z małą ilością promieni słonecznych i wody, nasza roślina nie wyrośnie. Są również rodzaje, które muszę być nasłonecznione przez większość czasu swojego rośnięcia, muszą być również często podlewane. Drugim rodzajem są nasiona marihuany typu indoor. Chociaż wszystkie nasiona powinny być przystosowane do kiełkowania w warunkach domowych, często dużym problemem okazuję się być powierzchnia jaką zajmują rośliny po urośnięciu. Nie warto kupować więc nasion typu sativa, ponieważ mają one duży okres kwitnienia osiągają bardzo duże rozmiary.

 

Jeżeli chodzi o nasiona typu indoor, doliczyć musimy również spore opłaty za prąd, ponieważ są one praktycznie pod stałym sztucznym nasłonecznieniem. Jest jeszcze trzecia, bardzo rzadka grupa nasion. Noszą one nazwę autoflowering, i są bardzo elastyczne w swojej uprawie. Bez względu na warunki klimatyczne, czy jest to w domu, czy w ciepłym lub w zimnym klimacie, nie mają one problemu na kiełkowanie.