Realnym zabezpieczeniem naszego domu są przeważnie drzwi, ponieważ to najczęściej przez nie dostają się włamywacze. Atrapa drzwi na pewno nie zda się nam na wiele, zatem lepiej zainwestować w nie raz, a porządnie, aby spełniały swoje zadanie.

Z jakiego drewna są robione drzwi?

drzwi drewniane zewnętrzne na wymiarKażdego roku do domów i mieszkań włamuje się około kilkuset tysięcy intruzów, którzy pod nieobecność właścicieli są w stanie doszczętnie splądrować lokal. Żeby się przed tym uchronić, trzeba przede wszystkim zainwestować w dobre drzwi, będące naszą twierdzą. Przeważnie większość domów i mieszkań posiada standardową szerokość framug, w których można bez problemu zamontować dowolne modele drzwi. Jednakże istnieją też takie, które mają się nijak do ogólnie przyjętych norm. W takiej sytuacji najlepsze będą drzwi drewniane zewnętrzne na wymiar, jakie są produkowane przez wielu producentów. Wystarczy w odpowiednim salonie z drzwiami złożyć konkretne zamówienie na model w indywidualnych rozmiarach. Takie drzwi mogą być jedno lub dwudrzwiowe oraz mogą posiadać elementy dekoracyjne w postaci przeszklonych fragmentów. Drzwi wejściowe stanowią element reprezentatywny, zatem muszą dobrze wyglądać. Jednak to nie jest ich najważniejsza cecha, gdyż liczy się bezpieczeństwo i komfort, które są w stanie zagwarantować. Drewniane modele posiadają wewnątrz skrzydła stalowy stelaż stanowiący o wytrzymałości oraz warstwę ocieplenia. Może ona być zwykłym styropianem, pianką poliuretanową lub specjalnym panelem termoizolacyjnym.

Szczelne drzwi wejściowe z pewnością będą energooszczędne, co odczujemy to zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym. Ocieplenie powinno być wykonane nie tylko w samy  skrzydle, ale również w ościeżnicy, która stanowi nierozerwalny element z drzwiami.