Zakład stolarski to nie tylko urządzenia ręczne. Duże zakłady stolarskie posiadają prasa do klejenia drewna oraz inne urządzenia. Sprawdź, dlaczego warto wykorzystywać prasa do klejenia drewna w swoim zakładzie. 

Artykuł ma na celu wyjaśnienie czym jest hydrauliczna prasa do klejenia drewna i jak można ją wykorzystywać w produkcji mebli i nie tylko. 

Czym jest prasa do klejenia drewna dla zakładu? 

To dość proste urządzenie. Jednak jego gabarytu mogą przerosnąć wasze oczekiwania. Każda prasa do klejenia drewna jest wielkości ciężarówki. Jej zadaniem jest dociskanie danego wyroby tzw. prasowanie lub dociskanie. Podczas tego etapu prasa do klejenia drewna siła nacisku wewnątrz wytwarza ciśnienie. Z racji tego, że jest to układ zamknięty dane miejsce klejone staje się bardziej szczelne. 

Jak wygląda prasa do klejenia drewna w stolarstwie? 

prasa do klejenia drewnaSwoim wyglądem przypomina nieco podest z barierkami. Prostokątna powierzchnia robocza jest wykorzystywana podczas prasowania drewna. Hydrauliczna prasa do klejenia drewna to dwa cylindry. Wewnątrz nich znajduje się olej hydrauliczny. Aby substancja nie mogła wydostać się na zewnątrz prasa do klejenia drewna została zabezpieczona tłokami. Często prasa do klejenia drewna posiada cylindry o różnej średnicy. Zwykle jeden większy, a drugi mniejszy cylinder. 

W niektórych przypadkach prasa do klejenia drewna posiada specjalne pompy. Każda z nich jest zakończona zębatką. Rozwiązanie to stosuje się przy ogromnym zakładach stolarskich. Mniejsze zakłady nie korzystają z tego rozwiązania. Jest to spowodowane mniejszą produkcją oraz kosztami. 

Mam nadzieję, że artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości. Będziecie państwo przekonany, aby prasa do klejenia drewna znalazła się w waszym warsztacie stolarskim.