Młodzi rodzice już przed narodzinami dziecka rozpoczynają poszukiwania informacji oraz odpowiednich akcesoriów dla niego. Dotyczy to też pościeli do wózeczka, w tym prześcieradeł, które stanowią jej najważniejszy element. Aby mieć pewność, że są one w pełni bezpieczne dla niemowlęcia oraz zapewniają mu komfort w trakcie spacerów lub odpoczynku, warto znać kilka podstawowych zasad dotyczących ich zakupu. Dzięki temu łatwo będzie wybrać te spełniające wszystkie wymogi rodziny.

Prześcieradła do wózeczków

prześcieradło z gumką do gondoliKiedy w domu ma pojawić się nowy członek rodziny, dla rodziców oznacza to poszukiwania najlepszej pościeli, w tym tej do wózka. Jej najważniejszy element ma ciągły kontakt ze skórą niemowlęcia, musi więc być w pełni bezpieczny. Jest nim prześcieradło z gumką do gondoli. Obecnie rzadko można spotkać modele bez ściągacza, więc stanowi ono standardowe rozwiązanie. Aby upewnić się, że jest odpowiednie dla dziecka, należy sprawdzić, z czego zostało wykonane. Norma przewiduje, że powinna być to tkanina certyfikowana według standardów europejskich i krajowych. Dodatkowo najlepiej, aby w 100% składała się z naturalnego włókna, na przykład bawełny. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest grubość materiału tak, aby dobrze pochłaniał wilgoć, zapewniał przewiewność i komfort termiczny w zimie, jak również latem. To wszystko charakteryzuje prześcieradła nadające się do zastosowania w gondolach dziecięcych.

Pościel dla niemowląt stanowi konieczny element wyprawki. Jej najważniejszą częścią są natomiast prześcieradła, w tym te do gondoli. Dlatego ważne jest, aby dobierać je według obowiązujących standardów dotyczących jakości oraz materiałów, z jakich je wykonano. Świadczą o tym certyfikaty. Warto pamiętać przy tym o odpowiedniej grubości tkaniny oraz jej przewiewności.