Wybierając materac do łóżka, zawsze warto kierować się tym, z jakiego materiału został on wykonany. Obecnie najczęściej stosowanym tworzywem do produkcji wygodnych materacy jest pianka. Chodzi tutaj o piankę poliuretanową. Na samym wstępie należy zaznaczyć, że technologie produkcji pianki termoelastycznej są bardzo zróżnicowane.

Dobór materaca piankowego do masy ciała

materac piankowy sklepW związku z tym materiał jakim jest pianka może się znacznie od siebie różnić – zwłaszcza między ofertami różnych producentów. Poza tym, że pianki mogą mieć różną elastyczność i sprężystość, to do tego dochodzi jeszcze zróżnicowana wielkość porów w materiale piankowym. Pianki termoelastyczne różnią się przede wszystkim gęstością i to właśnie na ten szczegół trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chodzi o materac piankowy sklep, to może mieć on do zaoferowania naprawdę sporo materaców, które zostały wykonane z różnych rodzajów pianek. To gęstość pianki poliuretanowej będzie czynnikiem decydującym o twardości materaca. Nie da się ukryć, że to właśnie twardość jest najważniejszą właściwością. Ludzie wybierający materac do łóżka często kieruje się właśnie twardością i jeśli wydaje im się, że materac jest zbyt twardy, a przez to mało wygodny, to po prostu wybierają coś innego. Dobór pianki o odpowiedniej gęstości sprawia, że mogą powstawać materace, które są odpowiednie dla dorosłych, młodzieży, dla dzieci, dla seniorów, dla osób z nadwagą.

Można np. wybrać materac dla osoby, która waży poniżej 80 kg. Są też materace dla osób o wadze od 80 do 95 kg i materace dla tych, którzy ważą powyżej 95 kg. Jak widać, każdy ma szansę wygodnie się wyspać, bo materace mogą być wykonane z pianki o różnych gęstościach! Nikt nie musi być skazany na twardy materac sprężynowy czy też jeszcze twardszą i mniej wygodną matę kokosową.