białe łóżeczko

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, zwykle wszystkie przyzwyczajenia i rodzinne rytuały zmienia w zupełnie nową rzeczywistość. Rodzice chcąc nie chcąc muszą dostosować się do nowego rytmu dnia i potrzeb małego człowieka.

Białe łóżeczko to uniwersalny wybór

białe łóżeczkoNajważniejszą z nich, jest zdrowy i spokojny sen. Jeśli maluch nie śpi z rodzicami, potrzebny jest zakup łóżeczka. Wtedy należy zdecydować, czy będzie to łóżeczko drewniane, czy turystyczne – każde z nich ma swoje wady i zalety. Często w komplecie z tym pierwszym są sprzedawane pościele dla niemowląt, co jest argumentem jeśli chodzi o wyposażenie samego łóżeczka jak i pokoju dziecka. Białe łóżeczko dla dziecka jest odpowiednie zarówno dla chłopców i dziewczynek, ale można je oczywiście przemalować na inny, dowolny kolor. Łóżeczko turystyczne jest zwykle tańsze i można je łatwo transportować oraz składać. Sprawdzi się jako dodatkowe np. podczas wyjazdów do dziadków. Pasuje do mniejszych pomieszczeń i można do niego dokupić uniwersalny materac. Często przewijak jest w zestawie, co stanowi ułatwienie dla rodziców. Wózki wiklinowe przydają się starszym dzieciom do zabawy i są dobrym pomysłem na upominek. Wózek dla lalki może służyć dziewczynkom nawet, jeśli śpią jeszcze w swoim pierwszym łóżeczku. Dodatkowe wyposażenie mebli dla dzieci jest obecnie bardzo bogate i ułatwia skompletowanie wyprawki nawet jeszcze przed narodzeniem dziecka. Zestawy dostępne w sklepach tradycyjnych i internetowych mają atrakcyjne ceny i zawsze można poprosić o taki zakup np. dziadków.

Jeśli dziecko nie chce spać w swoim łóżeczku, nie przymuszajmy go do tego – z pewnością nadejdzie odpowiedni moment na przeprowadzkę do własnego pokoju. Jeśli maluch ma potrzebę spania z rodzicami, oznacza to, że bliskość jest dla niego ważna i warto mu ją zapewnić.