Korzyści zdrowotne jakich dostarcza łaźnia są już chyba powszechnie znane. Warto już w trakcie budowy własnego domu zaplanować miejsce na łaźnię parową, gdzie wszyscy członkowie rodziny będę mogli odpocząć po ciężkim dniu.

Jak prawidłowo zainstalować łaźnię parową w domu?

łaźnia parowa w domuSam montaż łaźni to jeden czy maksymalnie kilka dni pracy, ale wcześniej należy odpowiednio przygotować wybrane przez nas miejsce. Komfortowa łaźnia parowa w domu może zostać zainstalowana w łazience czy nieużywanym pokoju, najlepiej z wyjściem na balkon. Najważniejsze jest zaprojektowanie systemu wentylacji, ponieważ jego zaniedbanie może prowadzić m.in. do znacznego zawilgocenia pomieszczenia. Powietrze musi bez przeszkód przepływać wokół kabiny, a temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać trzydziestu pięciu stopni. W domu wystarczy odpowiedni system wentylacyjny i częste otwieranie drzwi. Przy projektowaniu należy pamiętać o jeszcze kilku ważnych kwestiach. Niezbędne jest oczywiście przyłącze wodne, żeby doprowadzić zarówno ciepłą, jak i zimną wodę. Pozwoli to też na zainstalowanie natrysku w kabinie. Ponadto potrzebny jest również odpływ do kanalizacji, żeby para, która ulega skropleniu, mogła znaleźć ujście. Należy również pomyśleć o odpowiednim podłączeniu do wentylacji oraz o zasilaniu elektrycznym, potrzebnym do użycia generatora pary. Jeżeli podczas projektowania czy remontu domu zadbamy o wszystkie potrzebne elementy, możemy bez problemu zainstalować łaźnię.

Łaźnia w domu jest coraz bardziej popularna i coraz chętniej montowana przez wielu ludzi. Możemy zrobić to sami albo wezwać do instalacji specjalistów, który chętnie doradzą oraz pomogą we wszystkich niezbędnych pracach. Wszystkie tak potrzebne prace pozwolą nam później cieszyć się wypoczynkiem w łaźni.