Na kurs do szkoły jazdy zapisują się już nastolatkowie, aby jak najszybciej otrzymać upragniony dokument. Do kursu można przystąpić na kilka miesięcy przed osiemnastymi urodzinami, ale do egzaminu dopiero kiedy zostaną skończone.

Obowiązkowe punkty nauki jazdy

nauka jazdy gdanskNie ma reguły na to, komu się udaje zaliczyć egzamin za pierwszym podejściem, a komu nie. Jest to kwestia wielu czynników występujących w jednym momencie. Czasem jest to stres, niedostateczne umiejętności, czy niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jednak osoba, która będzie dobrze przygotowana technicznie i będzie miała dużą wiedzę, ma większe szanse na powodzenie. Jeżeli potrzebna nam jest szybka nauka jazdy Gdansk jest idealnym miastem na poszukiwanie dobrej szkoły. Kurs trwa pełne trzydzieści godzin i dzieli się na część praktyczną i teoretyczną. Kursant poznaje kodeks ruchu drogowego i zapoznaje się z podstawowymi sytuacjami drogowymi, które mogą spotkać każdego kierowcę. Na wykładzie są przedstawione jedynie najważniejsze punkty, a całą resztę kursant musi przerobić sam w domu i w tym celu dostaje pomoce dydaktyczne. Na części praktycznej kandydat na przyszłego kierowcę, wyjeżdża z instruktorem na ulice miast i na plac manewrowy. W pewnym sensie niedoświadczony kursant zostaje wrzucony na głęboką wodę, bo poruszanie się po ulicach Gdańska nie jest proste ze względu na dużą ilość samochodów, rond i skrzyżowań. Większość kursantów po skończeniu kursu, nauki jazdy jest gotowych do przystąpienia do państwowego egzaminu.

W Gdańsku statystycznie co piąty kursant zdaje egzamin za pierwszym podejście, a reszta musi wykupować poprawki. Na prawo jazdy, od momentu zaliczenia egzaminu czeka się około dwóch tygodni. Od tej chwili można legalnie prowadzić samochód, zgodnie z posiadaną kategorią.