Wielu rodziców nie przepada za ubieraniem swoich dzieci jak księżniczki czy książąt – znudziły im się pastelowe kolory, które swoją słodyczą przyprawiały o zawrót głowy. Obecnie jednak trudno odejść od tych standardów, gdyż w większości sklepów znajdują się wyłącznie takie ubranka – dla dziewcząt w kolorze różu, natomiast dla chłopców w błękicie. Jest jednak kilka sklepów z ubraniami alternatywnymi dla dzieci.

Jakie koszulki alternatywne dostępne są w sklepach?

koszulki rastaPo wejściu na stronę internetową sklepów z ubrankami alternatywnymi łatwo można zauważyć, że tego typu odzież może budzić sporo kontrowersji, szczególnie wśród osób starszych. Są to bardzo często białe bądź czarne ubranka z różnymi wzorami i obrazkami, których dziecko jeszcze nie rozumie, a dorosły już owszem. Są to między innymi trzykolorowe koszulki rasta, body w stylu YIN-YANG czy zestawy niemowlęce z czaszkami. Ubranka prezentują się bardzo dobrze i gdyby były dostępne w większych rozmiarach, z pewnością nie pogardziłby nimi żaden dorosły. Ubieranie dziecka w takie ubrania to łamanie standardów ustanowionych przez społeczeństwo – jest to krok w kierunku swobody rodziców i dzieci. Są to często produkty, których nie znajdzie się w popularnych sklepach odzieżowych czy centrach handlowych. Ich cena nie jest większa od ubrań o pastelowych kolorach. Z pewnością wywołają one uśmiech na ustach innych dorosłych i poprawią samopoczucie rodziców, nie narażając na nic dziecko.

Warto wypróbować takie ubranka – zakupić je i ubrać swojemu maluchowi. Będzie to z pewnością ciekawe doświadczenie dla rodziców, którym znudziły się popularne kolory. Do alternatywnych ubranek można zaliczyć nie tylko body czy koszulki, ale również skarpetki, spódniczki czy poszewki. Poleca się samemu przejrzeć sklep z odzieżą alternatywą dla najmłodszych.