Chcąc kupić apteczkę pierwszej pomocy, mamy do wyboru wiele modeli. Jedne spełniają wymogi unijne, a inne nie, choć z punktu widzenia prawa, nie ma to różnicy, gdyż istnieje tylko obowiązek jej posiadania. Najtańsze kupimy za niecałe dwadzieścia złotych.

Kto musi posiadać apteczkę?

apteczka din 13157każdy z nas czasem się skaleczył i korzystał z wyposażenia apteczki pierwszej pomocy, a więc znajduje się ona w każdym gospodarstwie domowym. Jednak polskie prawo mówi jedynie o obowiązku jej posiadania przez zakłady pracy i kierowców samochodów. W domu możemy ją mieć dla własnego bezpieczeństwa, bo nie wiadomo kiedy się może przydać. Najtańsza apteczka nie będzie posiadała wielu elementów, bo najprawdopodobniej połowę ceny pochłonie plastikowe opakowanie, w którym się najczęściej znajduje wkład. Najlepsza jest apteczka din 13157, która cenowo znajduje się po środku. Posiada kompletne wyposażenie przydatne w zakładzie pracy i w samochodzie. Znajdują się w niej zestawy plasterków na małe rany, gaziki jałowe, opatrunki różnej wielkości, czy lepiec do ucinania plastrów. Znajdziemy w niej także chusty trójkątne wykonane z płótna i flizeliny oraz specjalną chustę opatrunkową. W razie potrzeby, w apteczce din 13157 znajdziemy też kilka sztuk jednorazowych ustników służących do wykonywania sztucznego oddychania. Jeżeli będziemy udzielać pomocy osobie obcej, to należy skorzystać z dołączonych jednorazowych rękawiczek lateksowych, gdyż nigdy nie wiadomo czy jest na coś poważnego chora poszkodowana osoba.

Apteczki spełniające wymogi unijne din oraz te, które ich nie spełniają, możemy kupić w każdym sklepie medycznym i punkcie związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, to najtaniej apteczki i wkłady do nich, kupimy w sklepach internetowych.