Zdecydowana większość ludzi, myśląc o budowie domu, stawia na obiekty murowane, które mogą mieć dowolną wielkość, ilość pięter i pozwalać na całoroczne zamieszkanie. Jednak ich minusem jest niewątpliwie cena, która dla niektórych jest zbyt wysoka.

Z czego jest wykonany domek mobilny?

całoroczne domki mobilneSama określenie domu mobilnym może wywoływać  dezorientację, ponieważ kojarzymy dom ze stałymi fundamentami. Jednak nie zawsze są one wskazane, zwłaszcza jeżeli chodzi o całoroczne domki mobilne, które posiadają koła. Mogłoby się wydawać, że takie domki, które wyglądają jak letniskowe, nie nadają się do całorocznego zamieszkania, ale prawda jest zupełnie inna. Dzięki wykorzystaniu w budowie materiałów powszechnie stosowanych w tradycyjnych budynkach oraz ocieplenia, w domku można mieszkać przez okrągły rok. Ogromną zaletą takich konstrukcji jest ich cena, która jest zdecydowanie niższa niż budynku z cegły czy betonu. Domki mobilne są przeważnie  budowane w formie przyczepy na kołach, którą można postawić w dowolnym miejscu. Taki dom jest wyposażony we wszystkie, niezbędne elementy oraz posiada podstawowe pomieszczenia. Jego powierzchnia może się mieścić w przedziale od dwudziestu czterech do nawet pięćdziesięciu sześciu metrów kwadratowych. Wewnątrz domku znajduje się salon z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka, ale im większa powierzchnia, tym więcej pomieszczeń można na niej wydzielić. Z powodzeniem może w takim domku mobilnym zamieszkać cała rodzina, ponieważ pomimo małych rozmiarów jest bardzo ergonomicznie urządzony.

Cena domu murowanego to koszt około kilkuset tysięcy złotych, natomiast domku mobilnego, to około pięćdziesiąt – osiemdziesiąt tysięcy złotych, wraz z wyposażeniem. Taka cena bezsprzecznie jest wyjątkowo atrakcyjną dla wielu klientów.