Jestem zdania, że w każdym domu powinny znaleźć się świeczki albo chociaż woski zapachowe. Sama posiadam naprawdę dużą kolekcję, zarówno świeczek oraz wosków zapachowych, wraz z potrzebnymi do nich kominkami. Jednakże muszę powiedzieć, że chyba to świece zapachowe lubię bardziej. Moim zdaniem dają one bardziej intensywny zapach i jest przy nich mniej pracy. Nie przepadam za czyszczeniem kominka z zaschniętego wosku.

Lubię świeże zapachy świeczek

świeczki zapachowe yankee candleMoja kolekcja jest bardzo duża i choć sukcesywnie staram się ją pomniejszać i wypalać po kolei rożne świeczki to ciężko mi się opanować przed zakupem nowych świeczek. Nadal jest bardzo dużo zapachów, których nie miałam jeszcze okazji wypróbować. Lubię świeczki różnych firm, najważniejsza dla mnie jest nie cena ale to czy zapach świeczki jest intensywny i długo się utrzymuje. Bardzo lubię np. świeczki zapachowe Yankee Candle i mam ich w domu kilkanaście. Cenię te świeczki za mocne zapachy, które jednocześnie nie są duszące. Uwielbiam świeże zapachy z tej firmy. Bardzo lubię takie orzeźwiające zapachy, szczególnie latem. Jednakże w przypadku wielu firm takie zapachy nie nadają się do pomieszczeń, bo pachną jak kostka toaletowa. A takiego zapachu unoszącego się po salonie czy sypialni zdecydowanie nie chcę. To dlaczego bardzo lubię świeczki zapachowe to fakt, że działają one na mnie bardzo uspokajająco. Uwielbiam codzienny relaks w salonie z książką w ręku i ulubionym zapachem w tle.

Zastanawiam się nad rozdaniem części mojej kolekcji wśród rodziny i znajomych. Mam bardzo dużo wosków, których zapachy już próbowałam, bo miałam takie same świeczki więc mogłabym się tych wosków pozbyć. Mam kilka ulubionych typów zapachów i powinnam się skupić na kupowaniu tego typu zapachów w świeczkach.