Każdy z nas pamięta z dzieciństwa klocki, którymi można było się bawić godzinami. Często nawet rodzice się dołączali, bo można w taki sposób spędzić rodzinne popołudnie. Jednak obecnie mamy znacznie więcej rodzajów klocków.

Zakup najlepszych klocków

klocki ala legoDzieci mają najczęściej w swoich pokojach mnóstwo zabawek od pluszowych misiów po zabawki interaktywne. Jednak są zabawki, które cieszą każdego malucha, bo dają wiele możliwości. Takim rodzajem zabawek są klocki ala lego, które są nieco tańsze od oryginałów i idealnie się z nimi łączą. Klocki dostępne na rynku są podzielone ze względu na wiek dzieci. Dla najmłodszych mają one dość duży rozmiar i mogą wykonane z gumy, tworzywa sztucznego lub drewna. Bardzo popularne są klocki edukacyjne, które mają nadrukowane na bokach literki lub cyferki. Dla starszych maluchów, klocki mogą mieć normalny kształt, ponieważ dzieci nie wkładają ich już do buzi. Dają one niesamowicie dużo możliwości i świetnie rozwijają umiejętność kreatywnego myślenia i planowania przestrzennego. Klocki podobne do lego możemy kupić niemalże w każdym sklepie z zabawkami w formie pudełek liczących po pięćdziesiąt lub sto elementów, albo w dużych workach. Mają one taki sam system łączeń i identyczny kształt, dzięki czemu doskonale się łączą z klockami lego. Jedyna różnica może polegać na kolorze, ponieważ najczęściej mają nieco inny odcień. Świetnie nadają się na prezent dla trzy, cztero, pięcio, a nawet dla starszego dziecka, ponieważ zabawa nimi cieszy wszystkie dzieci.

Wszystkie rodzaje klocków najtaniej kupimy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór. Są one bezpieczne dla dzieci, pod warunkiem, że przestrzegamy wieku od jakiego są dozwolone. Zawsze dobrze je mieć w domu, bo maluchy lubią się nimi bawić.