Każdy z nas przynajmniej raz w życiu uległ wypadkowi, urazowi, bądź choroba spowodowała, że musi po długiej walce wrócić do pełnej sprawności. Wtedy niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do skorzystania ze specjalistycznego sprzętu. Różne sklepy medyczne oferują szeroki wybór rozmaitego sprzętu i gadżetów, które mają nam pomóc powrócić na dwie, zdrowe nogi.

Co mieści się w ramach zaopatrzenia rehabilitacyjnego?

zaopatrzenie rehabilitacyjneWypadałoby zatem wymienić kilka podstawowych elementów, należących do takiego zaopatrzenia rehabilitacyjnego. Oczywiście najprawdopodobniej wykorzystamy jeden z tych gadżetów. Wszystko zależy od rodzaju urazu i koniecznych do wykonania ćwiczeń sprawnościowych. Dla osób, mających problem z poruszaniem się najodpowiedniejszy będzie balkonik, kule albo wózek inwalidzki. Do ćwiczeń przydatne są natomiast różnego rodzaju piłki rehabilitacyjne. Mogą być stosowane do korygowania wad postawy, poprawy kondycji i koordynacji ruchowej. Co istotne, zaopatrzenie rehabilitacyjne będzie również obejmowało bardziej skomplikowany sprzęt, jak na przykład rotory rehabilitacyjne, czyli pewnego rodzaju rowerek do ćwiczeń. W ramach akcesoriów rehabilitacyjnych znajdziemy także różnego rodzaju maty, materace przeciwodleżynowe i inne, niejako wspomagające proces rehabilitacji. Tego typu sklepy medyczno-rehabilitacyjne oferują również często sportową odzież, odpowiednią do wykonywania ćwiczeń.

Zaopatrzenie rehabilitacyjne to cały zestaw różnego rodzaju akcesoriów, które mają nam pomóc powrócić do pełnej sprawności, a także wręcz usprawnić działanie naszego organizmu, układu ruchowego, kostnego, wyeliminowanie ewentualnych wad postawy i zapobieganie zwyrodnieniom w obrębie kręgosłupa i stawów poprzez kształtowanie właściwych nawyków ruchowych.