kamera termowizyjna

Odpowiednia temperatura w budynkach mieszkalnych zapewnia człowiekowi zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Jest ona szczególnie potrzebna w okresie zimowym, kiedy po czasie spędzonym na mroźnym podwórku, z chęcią wrócimy do ciepłego pokoju, w którym nie trzeba będzie zakopywać się pod kocem, a nadal móc spokojnie chodzić w wygodnym krótkim rękawku.

Kamera termowizyjna sprawdzi szczelność okien

kamera termowizyjnaProblemem ogrzewania zimą staje się jednak kwestia finansowa. Czasami mimo podkręconych maksymalnie kaloryferów nadal drżymy z zimna i nie do końca wiemy, co jest tego przyczyną. W takiej sytuacji warto zastosować kamery termowizyjne. Pozwolą one na określenie skąd dokładnie ucieka ciepłe powietrze, jaka jest droga jego ewakuacji. Wysokiej jakości kamera termowizyjna pozwoli sprawdzić między innymi szczelność okien oraz czy układ izalocji styropianowej, która miała zabezpieczać budynek przed utratą ciepła, nie jest przypadkiem rozwarstwiony. Dzięki temu, będzie wiadomo, że wadę należy zgłosić konstruktowi budynku i jest szansa na naprawienie tej przeszkody w utrzymaniu ciepłego domu. Odnalezienie miejsca za pomocą takiego urządzenia jak kamera flir jest wyjątkowo proste i z pewnością przyda się w sytuacji, w której pieniądze wydawane na ogrzewanie nie są już w żaden sposób porównywalne do normalnych kosztów. Termowizja umożliwia redukcję takich wad podczas samej budowy. Konstruktorzy, w trakcie stawiana budynku regularnie sprawdzają za pomocą kamer flir stan szczelności stawianego budynku.

Dzięki temu mogą uniknąć późniejszych skarg i napraw, które będą musieli wykonać po oddaniu budowli do użytku. Oprócz badania drogi ucieczki ciepłego powietrza można w ten sposób spradzić też ogólne wady konstrukcyjne budynku, ponieważ drogi ewakuacji ciepła wskazują nam miejsca nieodpowiednio zbudowane.