Na druk cyfrowy powinniśmy decydować się, wtedy gdy zależy nam na wykonaniu zlecenia od razu. Przy druku cyfrowym możemy wydrukować nawet jeden egzemplarz, aby sprawdzić, czy jakość wydruku nam odpowiada i czy wszystko się zgadza. Dodatkowo wydruki cyfrowe możemy uszlachetniać na wiele sposobów, które będą zależały od projektu druku, który zlecamy do drukowania.

Co jest największym atutem druku cyfrowego?

druk cyfrowy poznańNajwiększym atutem druku cyfrowego jest to, że możemy tam personalizować wydruki. Daje to nam możliwość zmienienia danych w każdym wydruku, aby każdy projekt zawierał inne nazwisko oraz adres czy nawet logo lub dowolną wybraną przez nas grafikę. Obecnie najbardziej popularną formą wydruku jest druk cyfrowy Poznań to miasto, gdzie możemy wysłać projekty do druku przez internet. Nie musimy wtedy tracić czasu, aby osobiście dojechać do drukarni, ponieważ wszystko załatwimy przez internet i nie musimy nawet w ten sposób wychodzić z domu lub z biura. Wiele firm potrzebuję w dzisiejszych czasach różnego rodzaju ulotek oraz plakatów, które będą idealnymi materiałami promocyjnymi dla przedsiębiorstwa. Decydując się na druk cyfrowy, będziemy mogli liczyć na szybką realizację zamówienia, a także dostarczenie wydruków prosto do naszego domu lub do naszego biura firmy poprzez kuriera. Oczywiście, jeśli zależy nam na czasie, to możemy również osobiście wybrać się do drukarni, aby odebrać przygotowane materiały. Kiedy nie mamy gotowego projektu do druku to najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego pracownika drukarni.

Druk cyfrowy jest również bardzo korzystne cenowo, gdy potrzebujemy małych albo średniej nakładów. Technologia ta nie wymaga utworzenia nowej w matrycy, więc koszty przygotowania do druku są znacznie niższe niż w przypadku druku offsetowego. Druki cyfrowe od razu po zadrukowaniu są gotowe do używania.