W momencie sprzedaży posiadanego mieszkania lub domu jednorodzinnego warto skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego, który dzięki ogromnemu doświadczeniu i odpowiednim umiejętnościom jest w stanie wycenić wartość określonej nieruchomości. Tego rodzaju dokument z pewnością wpłynie na zainteresowanie potencjalnych kupujących oraz potwierdzi rynkową cenę obiektu. 

Gdzie znaleźć rzeczoznawcę majątkowego w Warszawie?

rzeczoznawca majątkowy warszawaUsługi świadczone przez rzeczoznawcę przydają się także w sytuacji, gdy nieruchomość ma być zabezpieczeniem zaciągniętego kredytu – wtedy dobrze znaleźć własnego specjalistę i porównać wycenę z tą proponowaną przez bank. Kolejny przykład to podział nieruchomości w przypadku jej dziedziczenia przez wielu spadkobierców. Taki dokument musi zostać przedstawiony w sądzie dlatego powinien zostać sporządzony przez certyfikowanego rzeczoznawcę. Podczas podziału majątku małżonków m.in. po rozprawie rozwodowej również przyda się rzeczoznawca majątkowy Warszawa to miasto, w którym dostępnych jest mnóstwo biur należących do certyfikowanych rzeczoznawców majątkowych, którzy oferują bardzo atrakcyjne warunki współpracy oraz krótkie terminy wykonania wycen. Jeśli chodzi o same koszty usługi wyceny to są one ustalane odgórnie i na stronie internetowej każdego biura rzeczoznawcy można znaleźć dokładne kwoty, które są oczywiście zależne od wartości mieszkania czy domu.

Samodzielna wycena może być przydatna w różnych życiowych sytuacjach jednak w przypadku załatwiania kwestii urzędowych i sądowych należy pamiętać, że wymagane jest sporządzenie w pełni profesjonalnego i formalnego dokumentu przygotowanego i podpisanego wyłącznie przez kwalifikowanego rzeczoznawcę. Tylko wtedy pismo jest akceptowane przez różnego rodzaju instytucje państwowe.

Więcej o wycenie https://www.estimus.com.pl