Czy jeżdżenie na motocyklu jest bezpieczne? Czy kupno motocykla to właściwa decyzja? Czy kierowcy zwracają uwagę na motocyklistów? – te i wiele innych pytań zadaje sobie wiele osób, które jeszcze nie rozpoczęły podróży własnymi jednośladami.

Czy warto zakupić nowy kombinezon i kask?

kaski LS2Podstawowe zmartwienie wielu osób chcących rozpocząć swoją przygodę z jednośladem to czy na pewno jest to bezpieczne. Przecież tyle się mówi o wypadkach z udziałem motocyklistów, o tym, że motocyklista w wypadku ma małe szanse, aby ujść z życiem. Czy te informacje są prawdziwe? Okazuję się, że z jednej strony medalu widnieje odpowiedź „tak”, jednak po jego drugiem stronie widnieje odpowiedź „nie”. Rzeczywiście kiedy rozpoczyna się sezon motocyklowy pojawia się więcej wypadków z udziałem motocyklistów, jednak jest to spowodowane wyłącznie tym, że po prostu zimą zdecydowana większość fanów jednośladów chowa je po prostu do garaży. Okazuje się jednak, że procentowo udział motocyklistów we wszystkich wypadkach jest niewielki. Gdy zdarzy się jednak stłuczka istnieje szereg zabezpieczeń dla motocyklistów, rozpoczynając od wzmocnienia pleców, osłon piszczeli, nieścieralnych kombinezonów, poprzez budowę motocykla kończąc oczywiście na kaskach. Nieodłączną częścią strojów motocyklistów są kaski LS2, które ze względy na swoją budowę odznaczają się niesamowitą wytrzymałością na uderzenia. Istnieją także specjalistyczne kursy dla motocyklistów, na których profesjonaliści uczą fanów jednośladów w jaki sposób wyjść z sytuacji awaryjnej, a nawet w jaki sposób położyć motor tak, aby wyjść cało ze stłuczki.

Prawda jest jednak taka, że procentowo bardzo niewielu motocyklistów ulega wypadkom, świadomośc kierowców rośnie, a jazdy jednośladem nie da przyrównać się do żadnej innej rozrywki. Jest to bezcenne doświadczenie.