klimatyzacja

Kiedy szłam na studia miałam nieco wyidealizowany obraz. Wierzyłam, że jeśli tylko będę pilnym studentem bez większych problemów znajdę pracę oraz z zaangażowaniem wykonywać nowe zawodowe projekty. Wszystko okazało się jednak zupełnie inne i dla mnie bardzo bolesne.

Klimatyzacja i fotowoltaika jako pomysł na biznes

klimatyzacjaSzukałam w Lublinie pracy dość długo. Wydawało mi się, że po studiach marketingowych to będzie krótka piłka. Okazało się inaczej. Znalazłam jednak pracę w przedsiębiorstwie, które projektowało a także zakładało panele fotowoltaiczne. Jednak w firmie nie wiodło się dobrze. Była ona na granicy upadłości a moim zadaniem było pokazanie, że fotowoltaika jest ciekawa i warto jest w nią zainwestować. Od razu zaczęłam planować pełną strategię działań. Zajrzałam na stronę internetową i przeprowadziłam audyt zastanawiając się czego brakuje. I nagle doznałam olśnienia. Na ludzi nic tak nie działa jak cyfry. Starałam się wytłumaczyć mojemu przełożonemu, że fakt iż opisze on zalety pompy ciepła nie sprawi, że ludzie będą je wykupować. Trzeba zrobić to obrazowo. Postanowiłam więc, że na stronie internetowej będzie znajdował się kalkulator energii. Każdy z klientów mógł obliczyć sobie ceny prądu przy wykorzystaniu sprzętu różnego rodzaju. Jednym z nich były pompy ciepła mitsubishi jako te najbardziej wydajne i dla klienta najlepsze. Już po pięciu dniach zgłosił się do nas jeden klient z prośbą o dokładną wycenę a także pomiar. Zapytał się czy klimatyzacja Lublin to także obszar naszych działań, ponieważ chciałby ją zamontować w swojej firmie. I tak zaczęły sypać się do naszej firmy zlecenia.

Szef był bardzo zadowolony i poprosił mnie o przygotowywanie dalszych strategii. Teraz nasza firma jest jednym z najlepiej działających przedsiębiorstw w kategorii energii odnawialnej a klientów wciąż przybywa.