Dach pełni bardzo ważną funkcje gdyż chroni konstrukcje budynku przed wilgocią. Dalego też ważne jest, aby był on w stu procentach szczelny. Mowa tu również o uszczelnieniu otworów kalenicowych, powstałych po położeniu dachówki.

Zastosowanie dla taśm kalenicowych

taśma kalenicowa aluminiowaDach powinien być odpowiednio szczelny i solidny, aby spełniał swoje funkcje ochronne. Warto pamiętać że dach nie tylko chroni przez niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale także przed utratą ciepła z budynku. W obecnych czasach większość domów ma pokrycie dachowe złożone z dachówek. Dachówki cechują się odpowiednią trwałością, ale jednocześnie mają pewną wadę, jaką są otwory kalenicowe, powstałe pomiędzy poszczególnymi poziomami dachówek. Z założenia otwory te mają chronić przed gromadzeniem się wilgoci pod powierzchnią dachu, ale też to właśnie przez nie dochodzi do największych strat ciepła. Dlatego też takie otwory najlepiej jest uszczelnić, do czego może posłużyć taśma kalenicowa aluminiowa. Oprócz uszczelniania otworów kalenicowych, taśmy tej można używać do trwałego uszczelniania nią dachu na którym powstały jakieś pęknięcia czy też innego rodzaju uszkodzenia. Wybierając taśmę kalenicową należy pamiętać o tym, że z jednej strony powinna ona chronić przed przedostawaniem się pod dach śniegu czy też deszczu, ale z drugiej ze powinna ona zapewnić stały przepływ powietrza. Takie warunki spełnia taśma kalenicowa  z aluminium, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dekarzy. Taśma ta jest bowiem najbardziej elastyczna i jednocześnie wytrzymała.

Uszczelnienie dachu jest zadaniem wymagającym użycia odpowiednich materiałów. W przypadku dachówek należy skupić się na uszczelnieniu otworów kalenicowych. W tym celu warto użyć specjalnej taśmy, umożlwiającej odpływ wilgoci spod dachu.