Dobrze zbilansowana dieta, pozwoli nam zachować szczupłą sylwetkę i utrzyma organizm w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Nie tylko sportowiec powinien się stosować do zasad zdrowego jedzenia, ale każdy z nas, dla kogo zdrowie ma kluczowe znaczenie. 

Jak spożywać białka bezsmakowe?

polecane białko bezsmakoweDietetycy uważają, że w naszej diecie powinno być zdecydowanie więcej białka, które ma właściwości budulcowe i bierze udział niemalże w każdym procesie zachodzącym w naszym ciele. W dobrze ułożonym jadłospisie jest ono pod postacią nabiału, chudego mięsa białego i roślin strączkowych. Jednak spotkamy też polecane białko bezsmakowe w postaci sproszkowanej odżywki, którą wystarczy rozpuścić w wodzie, mleku, lub po prostu dodać do ulubionego koktajlu. Jest ono w wygodnej formie i możemy je spożyć w każdym miejscu, pod wieloma postaciami. Są to produkty powstałe z naturalnych białek występujących w ryżu, czy fasoli, albo nabiale. Możemy je kupić w wersji neutralnej, czyli bezsmakowej, albo z dodatkiem aromatu, który zwiększa jego walory smakowe. Białko poza zdolnościami budowania komórek, pomaga regenerować te, które są uszkodzone. Przy regularnych ćwiczeniach, stosowanie odżywki białkowej, powoduje opóźnienie odczuwania zmęczenia, dzięki czemu możemy bardziej wydajnie trenować. Białko naturalnie występuje w białym mięsie, nabiale i tofu, czy roślinach strączkowych. Jeżeli będziemy je spożywali w odpowiedniej ilości, to dostarczymy naszemu organizmowi właściwej dawki tego składnika.

Stosowanie odżywek jest bardzo wygodne i szybkie, bo nie musimy spędzać w kuchni wiele czasu na przygotowaniu posiłku, tylko rozpuszczamy proszek i jest gotowy do spożycia. Jednak przed zastosowaniem większej dawki białka, warto to skonsultować ze specjalistą.