Każdy właściel czworonoga wie że zwierzęta te mają naturalną potrzebę lizania, gryzienia czy rozszarpywania. Tą potrzebę trzeba zaspokajać, gdyż w innym przypadku zwierze znajdzie sobie inne przedmioty, które z chęcią pogryzie. Pogryźć może ubrania, książki czy meble.

Gryzak dla każdego psa

dobre gryzaki dla psaWiedza o tym dlaczego nasze psy uwielbiają gryzienie pozwoli nam zrozumieć, dlaczego ważne jest to aby nasz pupil miał gryzak lub szarpak. Gryzienie i rozszarpywanie pozwala uspokoić się zwierzęciu. W ten sposób pies się wycisza i uspakaja opanowując emocje. Dlatego psy pozostawiane na wiele godzin w domu niszczą poduszki, meble czy ciuchy. Przedmioty te pachną opiekunem zatem zwierze czuje się dzięki temu bezpiecznie. Gryzienie to naturalny sposób na to aby poradzić sobie ze stresem, który pojawia się podczas samotności. Ważne jest zatem aby zakupić dobre gryzaki dla psa, które będą mogły posłużyć zwierzęciu jako pomoc w momencie stresowym. Pisząc słowo dobre mam na myśli gryzaki, które nie zawierają toksycznych substancji i są bezpieczne dla naszych zwierząt. Warto przeczytać skład i dostosować gryzak do potrzeb naszego zwierzęcia. Gryzaki powinny mieć jak najbardziej naturalny skład. Zaliczyć tu możemy gryzaki z suszonej skóry, z kawałków drewna, korzeni czy poroża. Jeśli jednak nasz pies lubi gryzaki z gumy decydujmy się na zakup tych z atestami, które wykonywane są przy użyciu nieszkodliwych substancji i materiałów. W innym razie systematycznie podtruwamy naszych czworonożnych przyjaciół.

Gryzak dla psa jest niezbędny. Jeśli chcemy aby nasz pupil nie niszczył przedmiotów w domu kupmy mu gryzak, który zaspokoi jego potrzeby. Dostosujmy wielkość i rodzaj gryzaka oraz jego przeznaczenie z upodobaniami naszego zwierzęcia. Ważne jest to aby dobrać gryzak pod względem wielkości psa.