przewierty sterowane

Pracuję w firmie, która na co dzień zajmuje się projektowaniem, realizacją i doradztwem w zakresie telekomunikacji. Jest to bardzo duży zespół wykwalifikowanych pracowników. Naszym głównym obiektem działań jest budowa sieci telekomunikacyjnych oraz przewierty sterowane.

Przewierty sterowane to nasz obiekt działań

przewierty sterowaneNajczęściej pracujemy w Bydgoszczy, ale zdarzają się taż nam dalsze delegacje poza okręg województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to praca dosyć wymagająca, którą wykonuje się w różnych warunkach atmosferycznych, bez względu na to czy akurat pada, deszcz, śnieg czy też na dworze panuje bardzo wysoka temperatura powietrza. Zimą, gdy ziemia jest zmarznięta wszystko idzie nam zdecydowanie dłużej i oporniej , a także szybko zapada zmrok, co nie sprzyja komfortowym warunkom pracy. Dodatkowo dosyć uciążliwe jest częste przebywanie poza domem, z dala od rodziny, co niestety ma miejsce regularnie, zawsze kiedy otrzymujemy duże zlecenie. Budowa sieci światłowodowych potrafi trwać nawet kilka tygodni w zależności od długości kabla. Nie zawsze jednak montaż kabli telekomunikacyjnych miedzianych czy też światłowodowych jest prosty. Bywają różne komplikacje, gdy wykonanie tradycyjnego wykopu nie jest możliwe lub wiązałoby się z bardzo wysokimi kosztami i wówczas należy wykonać przewierty sterowane. Jest to bardzo skuteczna metoda, która czasami jest jedyną opcją, by wykonać instalację podziemną, zwłaszcza w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, dużych miastach z licznymi skrzyżowaniami i torami kolejowymi lub w pobliżu zbiorników wodnych. Zatem to jak przebiega montaż kabli światłowodowych i miedzianych najczęściej zależy od warunków terenowych.

Mimo wszystkich zagrożeń i uniedogodnień z wiązanych z tą pracą, nie wyobrażam sobie wykonywania innego zajęcia. Tym bardziej, że pracuję w zgranej ekipie bardzo sympatycznych ludzi.

Więcej o pracy na stronie http://iwdar.pl