Chrzest, mimo że nie utrwali się w pamięci dziecka w formie wspomnienia, jest niezwykle ważnym wydarzeniem w jego życiu. I to nie tylko jego. Uroczystość tę, znacznie bardziej niż pociecha, przeżywają rodzice. Całe wydarzenie dzieli się na dwie części – mszy w kościele z udzieleniem sakramentu oraz przyjęciem zorganizowanym dla najbliższych. A skoro mowa o gościach… 

Wybór zaproszeń na chrzest

zaproszenia na chrzestDo niedawna goście na chrzest zapraszani byli w formie ustnej. Wystarczył telefon, a rodzina z drugiego końca Polski zjawiała się i towarzyszyła dziecku w tym ważnym dniu. Dziś jednak dużo częściej możemy spotkać się z praktyką wysyłania zaproszeń na chrzest. Tych z kolei możemy znaleźć od groma. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, a otrzymamy mnóstwo wyników ze sklepami oferującymi zaproszenia na chrzest i to w całkiem przystępnych cenach. Wybór jednak, wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Możemy bowiem przebierać w zaproszeniach klasycznych, wykonanych metodą graficzną czy ręcznie przez prawdziwych artystów. Jak łatwo się domyślić, za te ostatnie zapłacimy nieco więcej jednak zdecydowanie warto. Mogą one bowiem spełniać nie tylko funkcję użytkową, ale także być doskonałą dekoracją stołu na przyjęciu zorganizowanym po mszy. Warto także zachować jedno z zaproszeń, aby po latach pokazać je własnemu dziecku. Te wykonane ręcznie z pewnością wywrą znacznie lepsze wrażenie. Choć nie oznacza to, że inne formy zaproszeń nie mają swoich zalet. 

Przy wyborze kolorowych zaproszeń na chrzest warto mieć na uwadze, że poszczególne kolory zazwyczaj przypisane są do konkretnej płci dziecka. Obecnie kolor niebieski dedykowany jest chłopcom, różowy z kolei dziewczynkom. Warto o tym pamiętać, bo jeszcze nie tak dawno było zupełnie na odwrót.