czarter

Kilka dni temu wybraliśmy się ze znajomymi na krótki urlop. Wspólnie stanowimy zgraną ekipę biura konstrukcyjnego w Poznaniu. Praca w takiej firmie nie jest specjalnie męcząca, ale czasem wymaga zrobienia sobie krótkiej przerwy od siedzenia za biurkiem.

Profesjonalny czarter na Mazurach i niesamowity klimat

czarterWszyscy jesteśmy dosyć aktywnymi osobami i lubimy wyzwania oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Jedynie dziewczyna mojego przyjaciela jest osobą wolącą miasta, zgiełk i zakupy od przebywania w dziczy lub na wsi, ale ze względu na swojego ukochanego czasem idzie na kompromis. Postanowiliśmy, że tym razem nie wystarczy nam zwykły wypad na ściankę czy spływ kajakowy w weekend. Postanowiliśmy zorganizować pięciodniowy wypad na Mazury. Uwielbiam podróże, wielokrotnie byłem za granicą, a wstyd się przyznać – nie odwiedziłem jeszcze tak malowniczej części Polski jak Mazury. Zdecydowaliśmy się na czarter jachtów. Ja nie mam w tym żadnego doświadczenia, jednak jeden z nas ma patent sternika, co znacznie poprawia sytuacje. Podczas rejsu mówił nam dokładnie co mamy robić, więc nie było obaw, że cokolwiek mogłoby się stać. Muszę przyznać, że stwierdziliśmy, że na Mazurach jest wiele innych atrakcji niż sam czarter. To jest oczywiste, w końcu zjeżdżają się tu ludzie z całej Polski, a także turyści z Niemiec. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać wolny od pracy czas, dlatego nieustannie organizowaliśmy wycieczki rowerowe albo jeździliśmy na rolkach. Słyszałem bardzo wiele o wyjątkowym krajobrazie, jakim charakteryzują się Mazury, jednak dopiero wieczorny profesjonalny czarter-mazury przy zachodzie lub poranny przy wschodzie oddaje klimat tego rejonu.

Jednego dnia wybraliśmy się nawet na grzybobranie. Później była z tego doskonała kolacja przy ognisku. Nawet dziewczyna mojego przyjaciela była zadowolona z tego długiego weekendu. Okazuje się, że czarter jachtów to naprawdę fajna sprawa.