Głównym zadaniem ścian lakierniczych jest oczyszczanie powietrza jak i usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych lakierowaniem. Miejscem stosowania takich ścian oczywiście są lakiernie, ale nie tylko. Również można je znaleźć w zakładach produkujących meble czy elementy z tworzywa sztucznego.

Wentylator w ścianach lakierniczych jest ważny

ściana lakierniczaWybierając odpowiednią dla swojego zakłady ścianę lakierniczą większość osób kieruje się oczywiście niezawodnością jak i cechami, jakie posiadają. Profesjonalna i niezawodna ściana lakiernicza powinna posiadać przede wszystkim certyfikaty i deklaracje, które powinien zapewnić producent. Od strony technicznej, to bardzo ważny jest wentylator wyciągowy. To właśnie od jego wydajności zależy sprawność całej ściany lakierniczej. Oprócz wentylatora wyciągowego nie można zapominać o filtrach do takich ścian. Bardzo wiele ścian lakierniczych posiada kilka warstw takich filtrów, których zadaniem jest oczyszczanie odsysanego powietrza. Oprócz ważnych elementów, z których zbudowana jest ściana także musi posiadać ona modum sterujący. Cała automatyka odpowiada na sterowanie, czyli za włączanie i wyłączanie profesjonalnej ściany lakierniczej. Niektóre modele ścian lakierniczych posiadają również wmontowane oświetlenie, które znacznie ułatwia pracę operatora oraz lakiernika. Jeśli chodzi o rodzaje to na rynku jest dostępna ściana lakiernicza sucha oraz ściana lakiernicza mokra. Zależnie od branży każda z tych ścian ma swoje zalety, dlatego wartą wybierać ją pod kątem zastosowania w danej branży.

Ściany lakiernicze na rynku można znaleźć dostępne w różnych modelach, a co za tym idzie w różnych rozmiarach, o różnych wydajnościach wyciągowych jak i z różnymi dodatkowymi elementami. Wszystko zależy od tego, gdzie i w jakim przemyśle dana ściana lakiernicza ma znaleźć swoje zastosowanie.