Ciągniki to tego rodzaju maszyny, które pełnią na współczesnych gospodarstwach wiele różnego rodzaju funkcji. Z tego właśnie względu bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do usterki tych maszyn, gdyż mogłoby  to skutkować zastojami na gospodarstwie. Szczególnie trzeba dbać o stan techniczny silnika ciągnika.

Jaki filtr do ciągnika kupić?

filtry do ciągników new hollandCiągniki to te maszyny rolnicze, które pełnią zdecydowanie najważniejszą rolę na polskich gospodarstwach rolnych. Wynika to z faktu, że to jedyne maszyny, których można używać do tak wielu zadań na gospodarstwie. Oczywiście z tego też względu bardzo ważne jest, aby nie dopuścić od poważniejszej usterki ciągnika, wywołanej na przykład przed zabrudzenie jego silnika. Na szczęście jest na to prosty sposób a są nim filtry do ciągników New Holland. Najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się we wszystkie dostępne filtry do ciągników, od filtrów powietrza, przez filtry hydrauliczne aż po kabinowe. Dzięki temu bowiem będzie można się w pełni uchronić przed wszelkimi następstwami pracy ciągnika w trudnych warunkach środowiskowych, co jest typowe dla tych maszyn. Na polach szczególnie w okresie suszy znajduje się wysuszona ziemia, przez co poruszając się ciągnikiem można emitować ogromne ilości pyłu. Pył ten, dostając się do silnika ciągnika, może doprowadzić do całkowitego jego zatarcia, w wtedy jednym rozwiązaniem jest kosztowna wymiana silnika na nowy. Zakup wysokiej jakości filtrów do ciągnika pozwoli nam zaś w pełni uchronić się przed tym niebezpieczeństwem, co ważniejsze  niw wymaga to inwestowania dużej ilości pieniędzy.

Maszyny rolnicze, a w szczególności ciągniki, bardzo usprawniają prace nowoczesnych gospodarstw. Dlatego też należy o te maszyny dać, aby nie ulegały one zbyt częstym usterkom podczas intensywnej pracy, lub też pracy w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

Filtry do ciągników New Holland dostępne są na:  https://motrol.pl/