Kiedy chcemy zaopatrzyć się w opony rowerowe, bardzo ważne jest, gdzie dokonujemy zakupu. Najbardziej polecanym do tego miejscem są oczywiście rowerowe sklepy internetowe, które dysponują oponami każdego rodzaju, w dodatku w niewygórowanej cenie. 

Opony rowerowe w rozmiarze 29 cali

opona rowerowa 29Nie bez znaczenia jest też posiadany przez nich asortyment, bowiem dysponują one oponami od najbardziej renomowanych producentów, ale również tych nieco mniej znanych. Dla niektórych klientów bardzo ważnym czynnikiem jest cena, a sklepy internetowe, mają je zdecydowanie najniższe. Dlatego też nie ma się co dziwić, że większość kupujących opony decyduje się na zakup w sklepie online. Opona rowerowa w rozmiarze 29 cali jest preferowana przez klientów, którzy posiadają rowery górskie, bowiem jest to rozmiar, który gwarantuje najlepszą przyczepność na dowolnej nawierzchni. Nie bez znaczenia, w konstrukcji opony, jest jej bieżnik. Warto zwrócić uwagę, czy jego struktura pozwala na optymalne odprowadzanie nadmiaru wody oraz błota. Jeśli tak nie jest, lepiej zrezygnujmy z zakupu. Poza tym im bardziej skomplikowana konstrukcja bieżnika, tym mniejsze opory toczenia ma opona. To z kolei wpływa na lepszy start i efektywniejsze rozwijanie prędkości, jest też bardzo pomocne przy zjazdach. Cena opon 29-calowych jest mocno zróżnicowana i w głównej mierze zależy od renomy producenta. Jednak nie powinniśmy zapłacić za komplet więcej niż sto pięćdziesiąt-dwieście złotych. W przypadku opon mniej znanych producentów koszt będzie niższy o kilkanaście procent.

Każdy rower, który jest wyposażony w porządne opony jest dużo łatwiejszy w kontroli, lepiej wchodzi w zakręty, a ryzyko wpadnięcia w poślizg zostaje zredukowane niemalże do minimum. Dlatego warto zainwestować w dobre ogumienie i nieważne, jakiej klasy rower posiadamy.

Po więcej informacji zapraszam na: dmbike.pl