Budowa placu zabaw w ogrodzie będzie na pewno świetnym pomysłem, jeżeli nasze pociechy mają maksymalnie do dziesięciu lat. Jego wielkość może być dowolna, w zależności od posiadanych możliwości finansowych oraz wolnej przestrzeni.

Na czym stoją place zabaw?

wytrzymała guma pod plac zabawMiejscem, gdzie każde dziecko może się swobodnie wyszaleć jest plac zabaw, których w miastach nie brakuje. Oczywiście poza publicznymi placami zabaw, można mieć swój własny, jeżeli tylko się posiada ogród wokół domu. Można go stworzyć nawet na niewielkiej przestrzeni, gdyż może zawierać tylko huśtawkę, zjeżdżalnię i piaskownicę. Jednak warto zwrócić uwagę na nawierzchnię jaka ma się znaleźć pod przyrządami. Na rynku jest kilka rozwiązań, które są dedykowane do takiego przeznaczenia, ale nie wszystkie są równie dobre. Może to być piasek lub żwirek, ale one nie wykluczają otarć i uszkodzeń naskórka w wyniku upadku. Może to być także trawnik, ale on się z pewnością szybko wydepcze i pozostaną puste ślady. Najbardziej praktyczna będzie wytrzymała guma pod plac zabaw, która posiada odpowiedni stopień miękkości. Jej powierzchnia jest elastyczna, choć się nie zapada pod ciężarem dzieci. W razie upadku, jest zapewniona doskonała amortyzacja, zatem dziecko nie zrobi sobie krzywdy, kiedy spadnie z huśtawki czy zjeżdżalni. Ponadto maty są łatwe w układaniu oraz czyszczeniu. Nie trzeba pod nie specjalnie przygotowywać powierzchni, ponieważ wystarczy żeby była równa. Gumowe maty są sprzedawane w formie kwadratów, które należy ze sobą łączyć.

To co wyróżnia gumowe maty od innych rodzajów nawierzchni, to to iż są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak wilgoć, śnieg, mróz czy promieniowanie słoneczne. Nie odkształcają się i nie posiadają ostrych fragmentów, a do tego są lekkie.